• 99/09/08 - 12:53
  • 1996
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح کرد؛

خروج ۸۷ شهر از وضعیت قرمز کرونا

دکتر رئیسی گفت: از ۸۹ شهری که از پنجم آبان محدودیت‌های کرونایی در آنها اعمال شده است، ۸۷ شهر از وضعیت قرمز خارج شده اند.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به ترور ناجوانمردانه شهید فخری زاده  از انجام اقداماتی به رهبری ایشان در حوزه ساخت واکسن کرونا خبر داد.
دکتر رئیسی ضمن محکوم کردن این اقدام ددمنشانه ای که شب گذشته اتفاق افتاد، تصریح کرد: درشرایطی که تحریم ها بر دوش ایران سنگینی می‌کنند، نه تنها هیچ کمکی به ما نمی شود بلکه دانشمندانمان را هم در این زمینه ترور می کنند و به شهادت می رسانند.

وی به جلسه امروز ستاد ملی کرونا اشاره و مطرح کرد: جلسه امروز با حضور رییس جمهور با رعایت دستورالعملهای بهداشتی و با حضور همه اعضا برگزار شد؛ براساس مصوبه ستاد 15 نفر از اعضا در جلسه حاضر و بقیه در سالنهای جانبی به صورت وبینار در نشست حاضر بودند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: امروز گزارشی از روند درمان و اقداماتی که در بیش از 9ماه در حوزه درمان انجام شده است ارائه شد، همچنین تحقیق بسیار جامعی درباره روند مراقبت از بیماران در بیمارستان مورد بررسی قرار گرفت که واقعا این اقدامات کشور ما در بحث مقابله با کرونا جای افتخار دارد.

دکتر رئیسی در ادامه به وضعیت ارزیابی اعمال محدودیت ها در کشور اشاره و بیان کرد:  از مردم عزیز بابت تحمل و رعایت بسیار مناسب محدودیت های ایجاد شده، تشکر می کنم. به طور کلی با توجه به میزان رعایت دستورالعملها که به بالای 90درصد رسیده است، روند بیماری کاهشی شده است.

وی اعلام کرد: اکنون در 160 شهر و شهرستان که قرمز رنگ بودند در حدود 145 شهر روند کاهش بیماری آغاز شده است. در 15 شهر باقی مانده هم در همین هفته این روند کاهشی شروع خواهد شد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به محدودیت های کرونایی در  89 شهری که ( از   5آبان در 43 شهر و از 14 آبان در 46 شهر) اعمال شده است، گفت: از این تعداد  به جز 2 شهر همه شهرها از حالت قرمز خارج و به نارنجی یا زرد تبدیل شده اند. با توجه به ورودی بیمارستان ها و اینکه میزان بستری هم کاهش یافته است امیدواریم روند فوتی ها هم تا حدود 2 تا 3 هفته دیگر آثار خود را نشان دهد و روند کاهشی پیدا کند.

دکتر رئیسی  ادامه داد: نباید دوباره فریب بخوریم که چون روند رو به کاهش است دیگر لازم نیست کاری کنیم بلکه همانطور که رییس جمهور هم  تاکید کرد؛ همچنان  استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را باید جدی بگیریم و از ترددهای غیر ضرور، حضور در مراسم پرتجمع به خصوص در فضای های بسته امتناع کنیم.

وی افزود: با توجه به سرد شدن هوا و بسته شدن درب و پنجره ها و کاهش تهویه باید بیشتر دستورالعملها را رعایت کرد چرا که این موارد در شیوع این بیماری بسیار موثر خواهند بود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: خوشبختانه میزان تستها را تا پایان این ماه به 100 یا 120 هزار در روز خواهیم رساند.

دکتر رئیسی به سامانه یکپارچه رصد آزمایش ها که راه اندازی شده است، اشاره کرد و گفت: اکنون همه آزمایش های مثبت در یک بانک اطلاعاتی جمع آوری می شود؛ در 4روز گذشته با استفاده از این سامانه  از حضور 1748 نفر که دارای تست مثبت بودند و قصد سفر با هواپیما، قطار و یا اتوبوس داشتند جلوگیری کردیم.
وی اظهار کرد: با توجه به مصوبه ستاد برای کنترل ورود افرادی که دارای تست مثبت هستند از امروز همراه داشتن کارت ملی برای دریافت خدمت در ادارات و برای استفاده از حمل و نقل عمومی الزامی است؛ بنابراین هموطنان برای حفظ سلامتی خود و اطرافیانشان باید حتما کارت ملی همراه داشته باشند. چنانچه آزمایش مثبتی  دیده شود با کارت ملی قابل چک کردن است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: از امروز ادارات دولتی همه تعطیل هستند  مگر اینکه بالاترین مقام مسئول یک دستگاه یا اداره الزام داشته باشه که برخی افراد حضور داشته باشند یعنی حضور حداقلی کارکنان دولت در این هفته مدنظر است.

دکتر رئیسی ادامه داد: دوشنبه همین هفته مجددا وضعیت شیوع و بروز بیماری را رصد میکنیم و اگر شهرهایی در وضعیت قرمز یا نارنجی باشند، دوباره محدودیت را اعمال خواهیم کرد و اگر چنانچه شهر یا شهرستانی از وضعیت قرمز به نارنجی یا زرد تبدیل شده باشد به همان نسبت محدودیت ها کاهش پیدا خواهد کرد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در پایان ضمن تشکر از نیروهای نظامی و انتظامی، وزارتخانه های راه و شهرسازی، ارتباطات و نیز مردم ابراز امیداوری کرد رعایت پروتکل هایی که آغاز شده است، ادامه پیدا کند./ 208

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اسلاید جدید صفحه اول,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 218860
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *