• 98/01/29 - 09:47
  • 1
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دبیر کل مجمع خیّرین سلامت کشور:

خیّرین تا پایان سال 96 بیش از 6 هزار میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک کردند

 دبیر کل مجمع خیّرین سلامت کشور گفت: این مجمع از حدود 10 سال پیش در جلسه ای که با مقام معظم رهبری برگزار شده بود، تشکیل شد و تا پایان سال 96، خیّرین بیش از 6 هزار میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک کردند.
 
به گزارش وبدا، دکتر حسینعلی شهریاری در دیدار مدیران مجمع خیّرین سلامت کشور با وزیر بهداشت، اظهار داشت: بعد از فوت حاج آقا نیری که خدمات ارزشمند و خالصانه ای در مجمع خیّرین سلامت داشت، مسئولیت به بنده رسید و در 6 ماهه اول سال گذشته، خیّرین حدود 400 میلیارد تومان در حوزه سلامت مشارکت داشتند. 
 
وی تصریح کرد: از روزی که این مسئولیت را پذیرفتم، تلاش کردیم که خیّرین را برای سرمایه گذاری در حوزه های پیشگیرانه، پژوهشی و بهداشتی ترغیب کنیم البته تصمیم با خود خیّرین سلامت است اما توصیه ما به خیّرین سلامت در استانها این است که موازی کاری با دانشگاه های علوم پزشکی نشود و با آنها هماهنگی کاملی وجود داشته باشد.
 
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش مشارکت بانوان در مجمع خیّرین سلامت کشور، گفت: تا کنون در 54 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور، شورای زنان مجمع خیّرین سلامت تشکیل شده است و زنان، انگیزه زیادی برای کار کردن دارند. 
 
دکتر شهریاری از ایده وزیر بهداشت مبنی بر اینکه هر معاونت وزارت بهداشت باید رویکرد اجتماعی باشد تقدیر کرد و افزود: هر کجا که خیّرین وارد کار شدند، هزینه تمام شده مراکز بهداشتی و درمانی، نصف قیمت پیمانکاران و دولت است و کیفیت کار نیز بالا است. 
 
دبیر کل مجمع خیّرین سلامت کشور تاکید کرد: در دانشگاه های علوم پزشکی باید به خیّرین عزت و احترام گذاشته شود و آنها انتظار دارند که مسئولان، حرمت شان را نگه داشته و حرف هایشان را گوش کنند چون خیّرین به حوزه سلامت کمک می کنند و هیچ گاه رقیب دولت نیستند./206
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 189134
کلمات کلیدی