• 98/08/29 - 18:26
  • 56
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت:

سم جامعه، تک بعدی بودن انسان های آن است

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: در دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، ۴۴ هزار اثر از ۱۰۳ کشور دنیا پذیرفته شده و داوران و مسئولان بخش های مختلف جشنواره، از نخبگان هنری کشور هستند.

به گزارش وبدا، دکتر سیما سادات لاری در اختتامیه دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ که با حضور وزیر بهداشت در پردیس تئاتر تهران برگزار شد، اظهار داشت: جشنواره سیمرغ امسال با شعار "سالم زیستن، هنر است" و با حضور ۱۵۵۰ دانشجو در ۵ بخش فیلم، موسیقی، تئاتر، ادبی و هنرهای تجسمی و در دو بخش آزاد و فرهنگ سلامت برگزار می شود.

وی افزود: یکی از دستاوردهای فرهنگ ایرانی، تربیت انسان های چندبعدی است و بزرگانی مانند بوعلی سینا، عمر خیام و زکریای رازی نمونه های اعلایی از این انسان ها هستند. بوعلی سینا علاوه بر پزشکی، در حوزه فلسفه و منطق، شعر، موسیقی و نجوم نیز حکیم بود.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت اضافه کرد: سم جامعه، تک بعدی بودن انسان های آن است بنابراین نیازمند تربیت حکیم در کشور هستیم. هنرمندان بهتر درد جامعه را می فهمند و دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی می توانند به سلامت جسم و روح جامعه کمک زیادی کنند.

دکتر لاری اضافه کرد: امسال در دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، بخش مشاعره با حضور بیش از ۴۰ دانشگاه علوم پزشکی برگزار و کتاب جشنواره شامل آثار افراد برتر نیز چاپ شده است./۲۰۶

 

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 197166
کلمات کلیدی