• 98/09/07 - 17:18
  • 36
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
وزیر بهداشت در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید دکتر بهشتی اردستان خبر داد:

صدور مجوز ارتقای مرکز فوریت های پزشکی زواره به بیمارستان ۳۲ تختخوابی

وزیر بهداشت در سفر یک روزه خود به استان اصفهان باحضور در شهرستان اردستان، از مراکز بهداشتی و درمانی این شهرستان بازدید کرد.

 

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید دکتر بهشتی اردستان، گفت: مردم خواستار ارتقای مرکز فوریت های پزشکی زواره به بیمارستان ۳۲ تختخوابی بودند که با حضور معاون درمان وزارت بهداشت، این مجوز صادر شد.

 

وی افزود: یکی از مشکلات حوزه سلامت شهرستان اردستان، کمبود نیروی تخصصی پزشکی و خدماتی است که بنا شد با برنامه ریزی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و کاشان، نیروهای پزشکی تخصصی، در این منطقه حضور پیدا کنند و مشکلات دیگر این منطقه مانند کمبود تجهیزات، مطالبات بیمه ها، امکانات و نوسازی و ارتقای هتلینگ مراکز درمانی بعد از جلسه ای که در وزارت بهداشت داریم، برطرف خواهد شد.

 

وزیر بهداشت در خصوص روند آنفلوآنزا در سال جاری در کشور، گفت: امسال میزان آنفلوآنزای فصلی در کشور نسبت به سال گذشته مقداری بیشتر بوده، اما موارد ابتلا کنترل شده است و بهترین نکته در پیشگیری از آنفلوآنزای فصلی، شستشوی مرتب دست ها، رعایت آداب تنفسی، استفاده از ماسک و مراجعه به پزشک به ویژه در زمان مشکلات تنفسی است.

 

دکتر نمکی خاطرنشان کرد: علیرغم فشارها و تحریم های ظالمانه علیه کشور، تا پایان سال، ۱۰۰۰ پروژه و هر هفته ۵۰ پروژه بهداشتی و درمانی افتتاح می شود و برای اولین بار در کشور ۸۱۰۰ تخت بیمارستانی در سال جاری با تاکید بر مناطق محروم و کمتر برخوردار به بهره برداری می رسد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بزرگترین نیاز امروز ما، همراهی و مشارکت مردم است و امروزه با شیوع بیماری های غیرواگیر، سبک زندگی صحیح، تحرک منظم، پرهیز از مصرف بی رویه نمک، چربی و قند می تواند در کاهش بیماری ها به ما کمک کند.

 

همچنین، دکتر نمکی در این سفر، از مرکز جامع خدمات سلامت شهری و روستایی شبانه روزی شهید ابوالقاسم میرکزاده شهر مهاباد، مرکز فوریت های پزشکی زواره، مرکز جامع خدمات سلامت شهری و روستایی شهید عباس نساجی زواره و بیمارستان شهید دکتر بهشتی اردستان بازدید کرد.

 

وی در بازدید از مرکز فوریت های پزشکی زواره که شامل ۱۰ تخت اورژانس، ۱۵ تخت بستری، آزمایشگاه، دیالیز، رادیولوژی، دندانپزشکی و آزمایشگاه است، دستور ارتقای این مرکز به بیمارستان ۳۲ تختخوابی را صادر کرد. دکتر نمکی همچنین برای ساخت سالن آموزشی مرکز جامع خدمات سلامت شهری و روستایی شهید نساجی زواره دستورات لازم را داد.

 

وزیر بهداشت از نحوه ارائه خدمات در بخش های مختلف بیمارستان شهید دکتر بهشتی اردستان از جمله داروخانه، اورژانس با ماهانه ۸ هزار پذیرش و ۸۰۰ مورد بستری، رادیولوژی، اتاق عمل و CCU بازدید کرد./۲۰۶

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 197384
کلمات کلیدی