• 98/01/31 - 15:07
  • 1
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون بهداشت وزارت بهداشت عنوان کرد:

ضرورت تقویت اقدامات نظارتی در مناطق سیل زده

 
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در حوزه بهداشت، در مناطق سیل زده، اقداماتی نظیر نظارت های بهداشت محیط، سلامت مواد غذایی و آب آشامیدنی تشدید پیدا می کند؛ چراکه با گرم تر شدن دمای هوا، احتمال شیوع و بروز بیماری نیز افزایش می یابد، بنابراین باید هوشمندانه عمل کنیم.
 
به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رییسی در جلسه هماهنگی اقدامات حوزه بهداشت و بررسی چالش های موجود در مناطق سیل زده، ضمن قدردانی از اقدامات ارزشمند کادر بهداشت و درمان در موضوع سیل، اظهار کرد: در مرحله دوم اقدامات بهداشتی در مناطق سیل زده، نیاز است که تیم های نظارتی هم در ستاد و هم در سطح دانشگاه ها، سازماندهی و تقویت شوند. 
 
وی افزود: نکته بعدی اینکه، تمامی مسئولان درگیر، اعم از دانشگاه های درگیر و مسئولان ستادی، باید اقدامات خود را مستندسازی کنند. علاوه بر این، در هر استان، با توجه به مشکلات خاصی که وجود دارد، باید وظایف مترتب بر سایر دستگاه ها و وزارتخانه ها نیز احصا شده و جمع آوری شوند تا در قالب نامه نگاری رسمی به دستگاه های ذیربط تاکید شود. 
 
دکتر رییسی بیان کرد: همچنین، در دانشگاه ها نیز باید از توانمندی اعضای هیات علمی و کارشناسان نیز استفاده شود تا با توجه به شرایط اقلیمی هر استان، برنامه کنترل بیماری های واگیر در این مناطق تهیه و ساماندهی شوند. در واقع، باید دورنمایی از اقداماتی که باید انجام شود، تهیه کرد. 
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه سامانه اطلاع رسانی و ثبت اطلاعات بهداشتی فعال بوده و دانشگاه ها به صورت مرتب، گزارش های خود را ارسال می کنند، خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که اقدامات بهداشتی را نظم می بخشد، بازگشت مردم آسیب دیده به محل اسکان اصلی خود است. بنابراین دستگاه های ذیربط باید در این زمینه همکاری کنند. 
 
وی از تشدید اقدامات بهداشتی در مناطق سیل زده خبر داد و گفت: در حوزه بهداشت، اقداماتی نظیر نظارت های بهداشت محیط، سلامت مواد غذایی و آب آشامیدنی تشدید پیدا می کند؛ چراکه با گرم تر شدن دمای هوا، احتمال شیوع و بروز بیماری نیز افزایش می یابد، بنابراین باید هوشمندانه عمل کنیم. /207
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 189220
کلمات کلیدی