• 98/06/14 - 23:40
  • 12
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
وزیر بهداشت در شهرستان آرادان:

فرار مالیاتی، به هیچ عنوان در بخش دولتی وجود ندارد

 
وزیر بهداشت گفت: اعتقاد داریم که جامعه پزشکی نسبت به سایر اقشار جامعه، در برابر قانون تسلیم تر است و در بخش دولتی به هیچ عنوان، فرار مالیاتی وجود ندارد چون در پایان هر ماه، عملکرد پزشکان محاسبه و مالیات از آن، کسر می شود و البته بعد از کسر مالیات و کسورات، ۴۰ درصد از کارکرد پزشکان در بخش دولتی به آنها پرداخت می شود.
 
به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در حاشیه افتتاح بخش دندانپزشکی بیمارستان امام حسین(ع) شهرستان آرادان با بیان این مطلب، اظهار داشت: معتقدیم که فرار مالیاتی در بین جامعه پزشکی، قطعا بیشتر از سایر اقشار نیست و از همکاران مان خواسته ایم که به قانون تمکین کنند و از دیگران نیز انتظار داریم که جامعه پزشکی را مورد هجمه و بی مهری قرار ندهند‌.
 
وی تصریح کرد: جامعه پزشکی یک سرمایه اجتماعی است و بخش بهداری و پزشکی دوران دفاع مقدس را به خوبی مدیریت کرده و در روزهای سخت کشور مانند سیل و زلزله، در کنار ما و مردم بوده اند و تقاضا داریم که جامعه پزشکی مورد هجمه و بی مهری قرار نگیرد.
 
وزیر بهداشت با اشاره به بازدید های خود از مراکز و پروژه های بهداشتی و درمانی شهرستان های آرادان و گرمسار، گفت: خوشبختانه امکانات خوبی در حوزه آموزشی، بهداشتی و درمانی این شهرستان ها تامین شده و در این مناطق، خیرین بسیار دلسوزی برای حل مسائل حوزه سلامت، کمک های زیادی کرده اند و در پایان این سفر نیز تصمیمات مربوط به تامین تجهیزات و برطرف کردن نیازهای این مناطق را خواهیم گرفت.
 
دکتر نمکی گفت: خوشبختانه بخش دندانپزشکی بیمارستان امام حسین(ع) آرادان با کمک دانشکده دندانپزشکی سمنان برای خدمت به مردم راه اندازی شده و طرح ما در دولت برای سال جاری، مدارس عاری از پوسیدگی است و کلینیک هایی برای ارائه خدمات به کودکان، مادران باردار و شیرده و افراد نیازمند راه اندازی می شوند.
 
وی با بیان اینکه استقرار پرونده الکترونیک سلامت از سه ماه پایانی سال گذشته در دستور کار وزرت بهداشت قرار گرفت: افزود: خوشبختانه در پایان بهار امسال، پرونده الکترونیک سلامت با حضور رییس جمهور در کشور راه اندازی شد و در حال حاضر در مرحله تکمیل و آغاز نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی هستیم که باید این زیرساخت را در مطب ها، بیمارستانها و داروخانه ها فراهم کنیم.
 
وزیر بهداشت یادآور شد: تا آبان ماه، امکان تبادل اطلاعات بین داروخانه ها و پرونده الکترونیک سلامت فراهم می شود و همزمان این زیرساخت در بخش مطب ها، کلینیک ها و بخش خصوصی ایجاد می شود و با هماهنگی سازمان های بیمه گر به دنبال حذف دفترچه بیمه به عنوان یکی از عوامل مشکل در نظام سلامت هستیم و برای مبارزه با فساد در حوزه دارو و درمان می توان از راهکارهایی مانند توسعه سامانه ها، استفاده از افراد پاکدست برای نظارت بر عملکرد سامانه ها و الکترونیکی کردن خدمات و فرآیندها بهره برد.
 
وزیر بهداشت در خصوص تخلفات ارزی ۴ شرکت دارویی نیز گفت: گزارش های این تخلفات توسط رییس سازمان غذا و دارو تهیه شده و گزارش های تخلف در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی به مقامات و مراجع قضایی ارسال شده است./۲۰۶
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 194837
کلمات کلیدی