• 99/04/10 - 13:19
  • 386
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو:

مهمترین رسالت ما تحقق شعار جهش تولید و اقتصاد مقاومتی است

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو گفت: با توجه به مشکلاتی که بر علیه امنیت و سلامت ایران توسط دولتی که اهداف غیر انسانی آن روز به روز بیشتر برای دنیا آشکار می شود، تحمیل شده اما با همت و تلاش صنایع و فعالان حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، مشکلی در تامین داروهای اساسی و تجهیزات مورد نیاز نداریم.

به گزارش وبدا، دکتر محمد رضا شانه ساز در مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه بین المللی فارمکس خاورمیانه 2020 در هتل المپیک که وزیر بهداشت نیز از طریق ویدیوکنفرانس حضور داشت، اظهار داشت: از سفرای کشورهایی که در این مراسم حضور دارند، تشکر می کنم و امیدوارم که در سایه صلح، امنیت و عدالت جهانی،  بتوانیم شاهد ارتباط بهتر دولت ها وملت ها باشیم و در جهت افزایش امید زندگی و کیفیت زندگی مردم کشورهای مختلف اعم از دارا و ندار، گام های موثری برداریم.

وی افزود: مهمترین هدف تولید کنندگان و صنایع داخلی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، تحقق استقلال کشور و اقتصاد مقاومتی است. وزیر بهداشت فردی است که سابقه اداره بنگاه ها و هلدینگ های داروسازی را بر عهده داشته و با تولید کنندگان دغدغه های مشترکی دارد و در جهت جهش تولید است.

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو یادآور شد: از زمانی که دکتر نمکی مسئولیت اداره هلدینگ های داروسازی را بر عهده داشت، دغدغه تولید مواد اولیه و خودکفایی در این حوزه را داشت و زمانی که در سازمان برنامه و بودجه مسئولیت داشت، تلاش می کرد تا با همکاری کمپانی های مختلف بین المللی بتوانیم در حوزه مواد اولیه و مواد موثره به خودکفایی و ارزآوری برای کشور برسیم و از خام فروشی مواد نفتی فاصله بگیریم.

دکتر شانه ساز تصریح کرد: ایران از معدود کشورهای منطقه است که ظرفیت تولید API( صنایع تولید مواد اولیه دارویی) را دارد که باید آن را پاس بداریم. هدف وزارت بهداشت این است که علاوه بر ساخت دارو در کشور، فراتر از مواد اولیه و موثره و جانبی دارویی به سراغ حد واسط و تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز در حوزه دارو گام برویم و وزیر بهداشت در این زمینه حمایت ویژه ای دارد.

وی اضافه کرد: خوشحالیم که یک ماه پیش در اراک کارخانه ای را افتتاح کردیم که در زمینه تولید مواد اولیه استامینوفن از محصولات پتروشیمی و نفتی برای اولین بار در کشور، اقدام کرد و تمام ماشین آلات آن مجموعه ساخت داخلی بود. خوشبختانه امروز 3 نفر از همکاران داروساز ما در مجلس حضور دارند و امیدواریم که بتوانند در تحقق اهداف وزارت بهداشت کمک کنند و تراز ارزآوری صنعت دارو، مثبت شود.

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو گفت: یقینا اگر در حوزه حدا واسط و صنایع تولید مواد اولیه دارویی به خودکفایی برسیم، ارزآوری بر ارزبری غالب می شود و چهره داروسازی کشور متحول خواهد شد و مردم ایران، کشورهای منطقه و سایر کشورها از داروهای با کیفیت و ارزان قیمت ایرانی، بهره مند شوند.

دکتر شانه ساز خاطرنشان کرد: صنایع و شرکت های داروسازی از مجاهدین خط مقدم مبارزه با تحریم های ظالمانه علیه ایران هستند که باید دست آنها را بوسید. اگر همت، دانش و توانمندی فعالان و تولید کنندگان حوزه دارو و تجهیزات پزشکی کشور نبود، یقینا مشکلات زیادی برای کشور و مردم ایجاد می شد.

وی تاکید کرد: شیوع کرونا در کشور می توانست باعث مرگ و میرهای زیادی شود اما تولید کنندگان ایرانی نشان دادند که در تعهد و انجام وظایف خودشان به هیچ عنوان کوتاهی نکردند و گام های جدی در این زمینه برداشتند. از اعضای سندیکا و انجمن های مختلف حوزه دارو و تجهیزات پزشکی تشکر می کنم و وظیفه ما در سازمان غذا و دارو، هموار کردن و تسهیل امور تولید کنندگان است. مهمترین رسالت ما نیز علاوه بر تامین سلامت مردم، تحقق شعار جهش تولید و اقتصاد مقاومتی است./206

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 210112

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *