• 98/07/09 - 09:01
  • 23
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پنجمین جلسه اعضای هیات امنای صرفه جویی ارزی در سال ۹۸ برگزار شد

 پنجمین جلسه هیات امنای صرفه جویی ارزی روز گذشته در محل ساختمان ستادی هیات امنا برگزار شد.

 به گزارش وبدا،  در این جلسه اعضای هیات امنا،  نمایندگان ناظر مجلس شورای اسلامی، نمایندگان نهادهای نظارتی از جمله دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور حضور داشتند .

 همچنین در این جلسه گزارشی از اهم فعالیت‌های انجام شده در هیات امنای صرفه جویی ارزی جهت تأمین تجهیزات سرمایه مورد نیاز مراکز درمانی وابسته به وزارت بهداشت و ملزومات مصرفی حیاتی و استراتژیک مورد نیاز بیماران از سوی ریاست هیات امنا ارائه شد.

 در این جلسه دکتر یوسفی ریاست هیات امنا، گزارشی از روند رو به رشد افزایش خرید های هیات امنای صرفه جویی ارزی از محل تولیدات داخلی و دانش‌بنیان از ۶۹ درصد در پایان سال ۱۳۹۷ به ۷۲ درصد در پایان شش ماه های اول سال ۱۳۹۸،خرید تضمینی اقلام تولید داخل نظیر دستگاه‌های شتاب دهنده خطی و دستگاه‌های دیالیز و مشارکت در طرح‌های  کلان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جهت بومی سازی فن آوری تجهیزات سرمایه ای وارداتی ارائه داد.

 دکتر یوسفی در ادامه فرایندهای اصلاحی انجام شده در واحدهای مختلف هیات امنا را  تشریح کرد و گفت: در واحدبازرگانی، شاهد  افزایش بار ارزشی و محوری کمیته های تخصصی، تهیه فلوچارت انجام روندهای جاری واحد بازرگانی و فراخوان نیروی تخصصی زبده و کارآمد بوده ایم و در حوزه فناوری اطلاعات،  تهیه RFP جامع و عملیاتی هیات و پیگیری استقرار سامانه نرم افزاری جامع هیات انجام شده است.

ارتقای کمی فضای انبارها، افزایش سطح امنیتی انبار ها از طریق استقرار واحد آتش‌نشانی و نیروی انتظامی مستقر و تعیین تکلیف کالاهای امانی راکد و قیمت گذاری نشده، سامان دهی اسناد بلاتکلیف در هیات با انجام اسکن بیش از یک و نیم میلیون برگ سند  را از جمله اقدامات در حوزه انبارهای هیات امنا عنوان کرد./240/201

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 195536
کلمات کلیدی