• 99/04/24 - 12:51
  • 458
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در نشست کارگروه تخصصی تهدیدکننده های محیطی سلامت تاکید شد:

کنترل آبیاری محصولات کشاورزی با فاضلاب خام

نشست کارگروه تخصصی تهدیدکننده های محیطی سلامت با تاکید بر ایجاد هماهنگی و سیاستگذاری در خصوص سلامت همگانی، ایمنی و امنیت غذایی با موضوع اجرای طرح رفع مشکل آبیاری مزارع با فاضلاب خام در سال 1399 برگزار شد.

به گزارش وبدا، کنترل آبیاری مزارع  و باغات کشاورزی برای محصولات به ویژه برای 8 محصول کشاورزی پر مصرف، طبق برنامه راهبردی دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی تبیین شد.
در این نشست، تاکید بر تشدید بازدید از وضعیت آبیاری سطوح زیرکشت و باغات فاضلاب از طریق پایش های ادواری بویژه برای 8 محصول هدف کشاورزی منظور گردید.
 گزارش اقدامات استانی در زمینه رفع مشکل آبیاری مزارع با فاضلاب خام ارائه شد و تعیین اولویت های استانی، سنجش و هماهنگی جهت آنالیز باقیمانده آلاینده ها در محصول کشاورزی، آب و خاک صورت گرفت.
همچنین، هم افزایی برنامه محصول گواهی شده وزارت جهاد کشاورزی، برنامه جامع ایمنی فاضلاب مرکز سلامت محیط و کار معاونت بهداشت وزارت بهداشت و مصوبات شورای سیاستگذاری آب کشور  وزارت نیرو در این برنامه راهبردی دیده شده است.
گفتنی است، این نشست با ریاست دکتر علی دل پیشه، رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور، گروه سیاست حکمرانی برای سلامت دبیرخانه و  با حضور نمایندگان دستگاه ها، وزارت کشور، وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی، مرکز سلامت و محیط و کار، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، سازمان حفاظت محیط زیست، دفتر بهبود تغذیه جامعه، وزارت علوم تحقیقات و فناوری، سازمان برنامه و بودجه، و سازمان غذا و دارو؛ وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزارت صنعت معدن و تجارت برگزار شد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 210706

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *