• 98/06/11 - 15:32
  • 11
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

۱۰ تیم برتر چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت مشخص شد

۱۰ تیم برتر چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بعد از پایان برگزاری این رویداد بزرگ ورزشی- دانشگاهی مشخص شد و بر اساس آن، کاروان ورزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با کسب ۱۳۲ امتیاز عنوان قهرمانی این دوره از المپیاد را از آن خود کرد.

به گزارش وبدا، همچنین کاروان ورزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و اصفهان به ترتیب باکسب ۶۵ و ۶۳ امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند. کاروان ورزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی‏، کرمانشاه و تبریز نیز با کسب ۴۹‏، ۴۲ و ۴۰ امتیاز جایگاه‌های چهارم تا ششم را از آن خود کردند.

ضمن اینکه دانشگاه علوم پزشکی تهران با کسب ۳۸ امتیاز در رده هفتم‏، دانشگاه علوم پزشکی ایران با ۳۳ امتیاز هشتم‏، دانشگاه علوم پزشکی یزد با ۳۲ امتیاز نهم و تیم دانشگاه علوم پزشکی همدان با کسب ۲۸ امتیاز در رده دهم قرار گرفتند.

میزان مشارکت و استقبال دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای حضور در این رویداد بزرگ ورزشی- دانشگاهی چشمگیر بود به طوری که از بین حدود ۶۵ دانشگاه علوم پزشکی، ۵۸ دانشگاه علوم پزشکی در این مسابقات در مرحله نخست حضور داشتند .

امسال در چهاردهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر علوم پزشکی‏، ورزشکاران  در نه رشته ورزشی فوتسال، تیراندازی، شنا، دوومیدانی، کاراته، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز و بدمینتون در دو بازه زمانی رقابت‌های خود را برگزار کردند.

برای نخستین بار المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی با هدف ارائه خدمات بهتر اسکان و سرویس دهی به ورزشکاران و شرکت کنندگان، در دو مقطع زمانی برگزار شد. رقابت در پنج رشته ورزشی فوتسال، تیراندازی، شنا، دوومیدانی و کاراته در بازه زمانی ۲۲ تا ۲۹ مرداد و رقابت در چهار رشته ورزشی والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز و بدمینتون طی روزهای ۳ تا ۱۰ شهریور برگزار شد.224/201

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 194708
کلمات کلیدی