• 98/09/12 - 08:29
  • 41
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور در سفر به اهواز پیشنهاد کرد:

استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی در پیشبرد طرح‌های سلامت‌محور خوزستان

رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور، استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی در پیشبرد طرح‌های سلامت‌محور خوزستان را ضروری دانست.

 به گزارش وبدا، دکتر علی دل پیشه در ششمین کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان خوزستان، ضمن تقدیر از دیدگاه سلامت‌محور استاندار خوزستان و سایر مسوولان استانی، گفت: به منظور اصلاح وضعیت آب و فاضلاب استان، استفاده از ظرفیت‌های ملی و بین‌المللی ضروری است و رهبر معظم انقلاب به عنوان اصلی‌ترین پشتوانه رسیدگی به وضعیت آب و فاضلاب استان خوزستان، حمایت قاطعانه‌ای از این امر داشته‌اند.

وی با اشاره به اهمیت موضوع آب و فاضلاب خوزستان گفت: موضوع آب و فاضلاب استان خوزستان از نقطه‌نظر اجتماعی، اقتصادی، بهداشتی و درمانی بسیار حائز اهمیت است و در بالاترین سطوح کشور به این موضوع توجه جدی شده است.

وی با اشاره به بروز بحران تنفسی در خوزستان به عنوان دومین مساله مطرح‌شده در این کارگروه گفت: بروز بحران تنفسی ناشی از اولین بارش‌های پاییزی در استان خوزستان نیز یک مساله منحصر به فرد در این استان است که نیاز به توجه جدی دارد.

دکتر دل‌پیشه افزود: هر چند مشکلات خوزستان در حوزه آب و فاضلاب و مشکلات تنفسی بسیار زیاد است، اما ظرفیت استان در زمینه مدیریت، نیروی انسانی و زیرساخت‌ها نیز منحصر به فرد است و می‌توان از این ظرفیت‌ها در جهت رفع مشکلات بهره گرفت.

وی تصریح کرد: وجود استاندار سلامت‌محور یکی از ظرفیت‌های خوب برای حل مسایل مرتبط با سلامت جامعه در خوزستان است.

رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور گفت: هر چند وجود اعتبارات ریالی برای پیشبرد اهداف در حوزه‌های مختلف ضروری است، اما موضوع مهم‌تر، تعهد دولت‌مردان برای خدمت به مردم است.

وی ادامه داد: پس از ارسال جمع‌بندی مطالب مطرح‌شده در این‌ جلسه از سوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز به دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور، فرصتی برای استاندار خوزستان فراهم خواهد شد تا در حضور ریاست محترم جمهور مسایل و مشکلات مختلف خوزستان و راه‌کارهای رفع آن را مطرح کنند.

وی در خصوص تامین مالی پروژه‌های آب و فاضلاب خوزستان گفت: چنان‌چه دولت به تنهایی قادر به تامین کلیه هزینه‌های مورد نیاز طرح‌های آب و فاضلاب نباشد، در این راستا می‌توان از ظرفیت نهادهای بین‌المللی استفاده کرد و با دعوت نمایندگان سازمان جهانی بهداشت و دیگر نهادهای بین‌امللی مرتبط، از ظرفیت‌های بین‌المللی برای رفع مشکلات بهره گرفت.

دکتر دل‌پیشه در خصوص لزوم شناسایی علت بروز بحران تنفسی گفت: هر چند گزارش‌های علمی و کارشناسی در خصوص تاثیر درختان کنوکارپوس در ایجاد بحران تنفسی ارایه شد، اما از استاندار و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز انتظار می‌رود تحقیق جامع‌تری در کل استان صورت گیرد، به گونه‌ای که نتایج آن مورد قبول شهرداری و تمام اجزای حاکمیت استان نیز قرار گیرد.

گفتنی است ششمین نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان خوزستان با حضور استاندار، مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عمل‌کرد و پاسخ‌گویی به شکایات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های استان خوزستان در شهر اهواز تشکیل گردید.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 197493
کلمات کلیدی