• 98/07/09 - 09:50
  • 18
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت اعلام کرد:

انعقاد تفاهم نامه همکاری در حوزه تجهیزات پزشکی بین ایران و کوبا


تفاهم نامه همکاری با کوبا در زمینه تبادلات فنی و رگولاتوری و انتقال تکنولوژی تجهیزات پزشکی ساخت ایران و کوبا منعقد شد.

به گزارش وبدا، مهندس سید حسین صفوی، مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت گفت: پیرو نشست هیات دارو و تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت کوبا با معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو وزرات بهداشت ایران  و بازدید هیات مذکور از خطوط تولید تجهیزات پزشکی شرکت های ایرانی در پارک علم و فناوری پردیس تهران، تفاهم نامه همکاری در حوزه تجهیزات پزشکی بین ایران و کوبا امضا شد.

 دکتر رافائل پرز کریستیانو، مدیرکل سازمان تنظیم مقررات دارویی و تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت کوبا نیز ضمن تحسین برانگیز خواندن اقدامات ایران در حوزه ساخت تجهیزات پزشکی که پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است، گفت: در این زمینه می توانیم از تجربیات و تولیدات کشور ایران بهرمند شویم.


مهندس صفوی بیان داشت: به دنبال اعلام آمادگی طرف کوبایی در استفاده از تجهیزات پزشکی ساخت ایران در کوبا و راه اندازی خطوط تولید آنها در کوبا، با اقدامات امور بین الملل وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، عقد تفاهم نامه همکاری با کوبا در زمینه تبادلات فنی و رگولاتوری و انتقال تکنولوژی تجهیزات پزشکی ساخت ایران و کوبا، انجام شد.

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: با عقد این تفاهم نامه، زمینه رونق تولید و صادرات تجهیزات و ملزومات پزشکی ساخت ایران به کوبا و از کوبا به آمریکای لاتین محقق خواهد شد.

گفتنی است: هم اکنون 105 محصول تجهیزات و ملزومات پزشکی ساخت ایران که موفق به اخذ استانداردهای بین المللی از جمله نشان CE اروپا شده اند به 55 کشور صادر می شود./239/201

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 195537
کلمات کلیدی