• 99/09/15 - 11:46
  • 484
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
مهندس صفوی در مراسم معارفه اعضای جدید هیات مدیره شرکت آوا پزشک:

تهیه اقلام مصرفی و حفاظتی مقابله با کرونا از تولید‌کنندگان داخلی

رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه با اشاره به تهیه اقلام مصرفی و حفاظتی مقابله با کرونا از تولید‌کنندگان داخلی گفت: شرکت آوا پزشک نه تنها رقیب بخش خصوصی نیست بلکه حامی آن محسوب می‌شود.


به گزارش وبدا، مهندس سید حسین صفوی در مراسم معارفه اعضای جدید هیات مدیره شرکت آوا پزشک اظهار داشت: بسیار خرسندم که به لطف الهی در خدمت مجموعه‌ای هستم که از زمان‌های قدیم در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی کشور فعال و در حال خدمت رسانی به مردم کشور است.

مهندس صفوی خاطرنشان کرد: تمام اقلام مصرفی و حفاظتی که در حال حاضر در مبارزه با کرونا استفاده می‌شود از تولید کنندگان داخل کشور خریداری و تامین می‌شود، همچنین تجهیزات سرمایه‌ای همانند ونتیلاتور که در بخش‌های بیمارستانی و ICU برای بیماران مبتلا به کرونا استفاده می‌شود عموما از تولید کنندگان داخلی خریداری می‌شوند.

وی گفت: به یقین می‌گویم که اگر تولید تجهیزات سرمایه‌ای و مصرفی پزشکی در داخل کشور انجام نمی‌شد با کمبودهای بسیار جدی مواجه می‌شدیم؛ به طور مثال زمانی که برای تولید ونتیلاتور  با کمبود جهانی مواجه شده بودیم  و به کمپرسور و چند قطعه دیگر نیاز ، داشتیم توانستیم از محل تولیدات داخل، این قطعات را با هزینه بسیار کمتر  خریداری کنیم بنابر این باید قدر تولید داخل را بدانیم و آن را توسعه دهیم.

وی یاد آور شد: مجموعه آوا پزشک سال‌ها پیش توسط مرد خیر اندیشی به نام دکتر شیبانی تأسیس شد که تولید انواع سرنگ و سر سوزن و دیگر تجهیزات را بر عهد داشت و در زمان بحران کرونا با توجه به نیاز کشور و در راستای حمایت از بخش خصوصی توانست تولید انواع ماسک را نیز بر عهده گیرد.

رییس هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران با تأکید بر اهمیت ادامه فعالیت‌ بر اساس قانون‌مداری هر چه بیشتر گفت: هیات امنای صرفه جویی ارزی تمام قد در اختیار این مجموعه تولیدی است تا بتواند کارها را با سرعت و بر اساس وظایفی که قانون گذار تعیین کرده و از لحاظ شرعی وظیفه ما است انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: تولید، وظیفه و ماموریت شرکت آوا پزشک است بنابراین تمام انرژی مجموعه باید در این راستا باشد همچنین اگر خط تولیدی ظرفیت کمی دارد باید آن را اصلاح و اگر خط تولید خریداری شده تاکنون راه‌اندازی نشده، باید راه اندازی شود.

مهندس صفوی یادآور شد: همچنین باید اقداماتی انجام، که تمام ظرفیت شرکت به کار بسته شود و تمام نیروهایی که در این مجموعه هستند به صورت کامل فعال شوند چرا که این مجموعه رزق و روزی تعداد زیادی از افراد را تامین می‌کند.

رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران بیان داشت: شرکت آوا پزشک نه تنها رقیب بخش خصوصی نیست بلکه حامی آن بوده و ادامه فرایند این شرکت نیز به نحوی خواهد بود که به هیچ عنوان آسیبی به بخش خصوصی نخواهد زد بلکه تکمیل کننده و همراه در حوزه تولید تجهیزات مصرفی است.

گفتنی است، در این جلسه مهندس احد نور محمدی اصل، مهندس مسعود قنبری و مهندس حمزه جعفری به عنوان اعضای هیات مدیره شرکت آوا پزشک معرفی شدند.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 219264
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *