• 99/05/25 - 12:01
  • 722
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون پرستاری وزارت بهداشت خبر داد:

فعالیت 912 دانشجوی پرستاری در بحران کووید 19

معاون پرستاری وزارت بهداشت از فعالیت 912 دانشجوی پرستاری در بحران کووید 19، خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی در نشست نمایندگان صنفی دانشجویی پرستاری، از همکاری و فعالیت 912 دانشجوی سال آخر پرستاری در همه گیری کووید 19 در کنار همکاران پرستار در بیمارستان های ریفرال خبر داد و افزود: این دانشجویان در قالب قراردادهای 100 ساعته ارائه خدمت کردند.

وی در این نشست، در پاسخ به پرسش های دانشجویان حاضر در خصوص موضوعات مختلف پرستاری، به جایگزینی دانشجویان داوطلب در بخش های عادی و انتقال پرستاران با تجربه به بخش های ویژه اشاره کرد و افزود: برخی از دانشجویان که توانمندی لازم را داشتند نیز در بخش های ویژه و سامانه 4030 برای آموزش مردم همکاری داشتند.  

دکتر حضرتی در پاسخ به موضوع طرح تعرفه گذاری خدمات پرستاری، بیان کرد: بیش از یک دهه از تصویب این موضوع گذشته و دلایل مختلفی از جمله عدم تامین بودجه آن را به تعویق انداخته است، اما امیدواریم به دنبال دستور مقام عالی وزات به معاونت توسعه این موضوع دنبال شود؛ ما هم به صورت جدی پیگیر هستیم.

وی در ادامه، به تهیه استانداردهای خدمات مراقبت در منزل برای بیماری هایی مانند، سکته های مغزی، سرطان، نارسایی مزمن قلب، انسداد مزمن ریوی و اخیرا کووید 19 که بیشترین درصد اشغال تخت های بیمارستانی را به خود اختصاص داده است، اشاره کرده و گفت: تعرفه خدمات مراقبت در منزل برای بیماران مبتلا به کووید19 و بیماران مبتلا به سکته مغزی ترخیص شده از ICU، ابلاغ شده است.

همچنین، طرح اینترنشیب پرستاری از سؤالات دیگر دانشجویان بود که معاون پرستاری وزیر بهداشت در این خصوص، عنوان کرد: این طرح به صورت آزمایشی در هفت نیمسال متوالی در دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اجرا و تحقیقات کامل و همه جانبه ای روی آن انجام شده که نتایج موفقیت آمیزی نظیر کاهش هزینه ها، افزایش اعتماد به نفس دانشجویان، بسترسازی برای انتقال تجربیات موفق پرستاران بالینی به دانشجویان و افزایش رضایت پرستاران و دانشجویان را به دنبال داشته است. نتایج طرح توسط دبیرخانه توسعه علوم پرستاری در دانشگاه اصفهان به معاونت آموزشی وزارت متبوع ارائه شده و احتمالا در نیمسال آتی در دانشگاه های داوطلب اجرا خواهد شد.

آغاز فرآیند الکترونیکی شدن ثبت گزارش های پرستاری

دکتر حضرتی در خصوص الکترونیک شدن ثبت و گزارش های پرستاری نیز تصریح کرد: حرکت به سمت الکترونیکی شدن ثبت فرآیندهای پرستاری آغاز و اقدامات لازم در این زمینه در دست انجام است. الکترونیکی شدن ثبت گزارش ها و مستندسازی خدمات پرستاری می تواند در جهت افزایش زمان ارائه مراقبت مستقیم به بیماران، ارتقای حرفه پرستاری، استفاده بهینه از زمان کاری پرستاران و ارائه خدمات کیفی موثر باشد.

طرح پرستار تخصصی

معاون پرستاری وزارت بهداشت در پایان نیز به طرح پرستار تخصصی که از برنامه های در دست اقدام این معاونت است، اشاره کرد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 213068
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *