• 1400/04/29 - 12:29
  • 362
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس سازمان اورژانس کشور خبر داد:

استقرار اورژانس هوایی خرم آباد در هفته آینده

رییس سازمان اورژانس کشور گفت: هفته آینده بالگرد اورژانس هوایی در خرم اباد مستقر می شود. در استان لرستان، اورژانس هوایی توانسته در راستای سیاست های ابلاغی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری ۶۵ درصد، مرگ و میر مادران باردار را کاهش دهد و در برخی از مناطق این استان، امکان اعزام آمبولانس زمینی به دلیل راه نامناسب وجود ندارد.

 
 
به گزارش وبدا، دکتر پیرحسین کولیوند در سی و هشتمین آیین پویش ره سلامت که با افتتاح ههمزمان پروژه های سازمان اورژانس و پروژه های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خرم آباد برگزار شد، اظهار داشت: در دو ماه آینده با حمایت وزیر بهداشت، نورآباد و بروجرد نیز مجهز به اورژانس هوایی می شوند. در اختصاص آمبولانس به استان لرستان، هیچ خساستی نداشتیم و از نظر منابع مالی نیز، این استان را به صورت ویژه دیدیم اما لرستان به دلیل عدم برخورداری از سالهای گذشته، هنوز مشکلاتی دارد.
 
وی افزود: روز گذشته خوشبختانه با تلاش های وزیر بهداشت، مجوز خرید ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس جدید اخذ شد و با ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس دیگری که با دستور وزیر بهداشت قرار بود خریداری شود، دو هزار دستگاه آمبولانس جدید به ظرفیت اورژانس کشور افزوده می شود. زمانی که مسئولیت سازمان اورژانس را پذیرفتم، دو هزار و ۴۰۰ دستگاه آمبولانس داشتیم که امروز به ۵ هزار و ۷۰۰ دستگاه رسیده و با اضافه شدن دو هزار دستگاه جدید، تعداد آمبولانس های کشور به ۷ هزار و ۷۰۰ دستگاه می رسد که این توسعه ناوگان در چنین مدت کوتاهی، غیر قابل تصور است. 
 
رییس سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد: در سال ۹۵ در وزارت بهداشت ۷ بالگرد اورژانس وجود داشت که امروز به ۴۸ پایگاه اورژانس هوایی رسیده و در آینده نزدیک علاوه بر سه پایگاه جدید در استان لرستان، چندین پایگاه جدید اورژانس هوایی دیگر نیز در سایر استانهای کشور، راه اندازی می شود.
 
دکتر کولیوند گفت: برای اولین بار در کشور با همکاری نیروی هوایی، اعضای پیوندی را با هواپیمای جنگی اف۱۴ منتقل می کنیم و به عنوان نمونه ظرف ۱۰ دقیقه، عضو پیوندی از شیراز به تهران می رسد که این خدمت و همچنین همکاری سایر دستگاه ها، وزارتخانه ها و نیروهای مسلح با اورژانس، بی نظیر است.
 
وی یادآور شد: در کشور خوشبختانه اتوبوس آمبولانس با استانداردهای بالا در حال تولید است که یک دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز به استان لرستان اختصاص یافته است. /۲۰۶
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 230727
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *