• 99/09/13 - 12:27
  • 266
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در نشست مجازی با دانشگاه ها تأکید کرد:

اهمیت استفاده از ظرفیت مشارکت مردمی و همکاریهای بین بخشی در استقرار برنامه های سلامت روان در استان

نشست توجیهی "استقرار برنامه های سلامت روان در استان" با حضور دکتر علی دل پیشه رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و دکتر احمد حاجبی مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد وزارت بهداشت برگزار شد و نقش مشارکت مردم در اجرای برنامه های سلامت روان مورد تأکید قرار گرفت.

به گزارش وبدا، دکتر علی دل پیشه در این نشست، بر اهمیت استفاده از ظرفیت مشارکت مردمی و همکاریهای بین بخشی در استقرار برنامه های "سلامت روان در استان" تاکید کرد.
همچنین دکتر احمد حاجبی مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد معاونت بهداشت ضمن ارائه توضیحاتی در مورد پیشینه تدوین و اجرای "سند سلامت روان" گفت: با توجه به ظرفیت های مهمی که در این زمینه در سطح ملی و استانی شکل گرفته، سرعت و کیفیت اجرای برنامه ها را می توانیم افزایش دهیم.

وی ضمن اشاره به ظرفیت های دفتر سلامت روان و اجتماعی و اعتیاد در سطح ستادی، استانی و شهرستانی، ابراز امیدواری کرد الگوی استقرار برنامه های سلامت روان با کمک ظرفیت های مشارکت مردمی و همکاری بین بخشی در سایر برنامه های بهداشتی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

در ادامه، مباحث توجیهی – آموزشی توسط اعضای هیات علمی از ستاد وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تهران به صورت مجازی ارائه شد و در بخش پرسش و پاسخ، معاون دفتر سلامت روان به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داد .

گفتنی است، در این نشست بیش از 80 نفر از روسای دبیرخانه های سلامت و امنیت غذایی سراسر کشور، روسای خانه های مشارکت مردم و مدیران سلامت روان دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی- درمانی حضور داشتند.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 219177
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *