• 99/07/29 - 14:18
  • 400
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس مرکز ملی آموزش مدیریت سلامت خبر داد:

تصویب اجرای دوره های آموزشی مهارت های مدیریتی اعضای هیات علمی برای دانشگاههای علوم پزشکی

رییس مرکز ملی آموزش مدیریت سلامت گفت: با موافقت مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دوره های آموزشی "مهارتهای مدیریتی اعضای هیات علمی" در مرکز ملی آموزش مدیریت سلامت برگزار می شود.

به گزارش وبدا،  دکتر احمد کوشا، با بیان اینکه این برنامه آموزشی به ابتکار مرکز ملی آموزش مدیریت سلامت (NPMC)  توسط تیم علمی این مرکز طراحی و به مرکز امور هیات علمی وزارت پیشنهاد شد، افزود: هدف این برنامه آموزشی توسعه توانمندی های مدیریت و رهبری اعضای هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی کشور در ابعاد دانشی، نگرشی و رفتاری است.

وی افزود: بر اساس مصوبه مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت، دوره های مذکور به عنوان دوره های مهارتی در بند 9 ماده یک فعالیت های فرهنگی آیین نامه ارتقای معادل سازی و امتیازدهی خواهد شد.

رییس مرکز ملی آموزش مدیریت سلامت با اشاره به فراهم شدن زیرساخت های لازم در این مرکز و آمادگی برای برگزاری دوره های آموزشی، ابراز امیدواری کرد: راه اندازی دوره مهارتهای مدیریتی برای اعضای هیات علمی دانشگاهها، موجبات ارتقای عملکرد اعضای هیات علمی خصوصا در جایگاه های مدیریتی را فراهم خواهد ساخت.

گفتنی است، مرکز ملی آموزش مدیریت سلامت (NPMC) به عنوان مرکزی منحصر به فرد در سطح ملی، ماموریت مهم توسعه  توانمندی های مدیریت و رهبری مدیران و سیاستگذاران نظام سلامت را بر عهده دارد و هم اینک به عنوان مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت در منطقه امرو همین ماموریت را در قالب برنامه های کاری مصوب (UHC)  در ارتباط با کشورهای منطقه ایفا می کند.  

مأموریت اصلی این مرکز انتقال، توسعه، ترویج و کاربست دانش و مهارت های نوین مدیریتی در نظام سلامت در سطح ملی و منطقه ای است.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 216734
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *