• 99/06/26 - 12:50
  • 369
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
با موضوع نقش مراکز همکار در دوران کووید-19؛

ششمین نشست مراکز همکار وزارت بهداشت با سازمان جهانی بهداشت برگزار شد

ششمین نشست مراکز همکار وزارت بهداشت با سازمان جهانی بهداشت با موضوع نقش مراکز همکار در دووران کووید 19 با حضور تمامی مراکز همکار در کشور و نیز نمایندگان به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش وبدا، در این نشست که توسط اداره کل همکاری های بین الملل با هدف به اشتراک گذاری تجارب و بررسی چالش های مراکز همکار و ارائه راهکارهای برون رفت از چالش ها و نیز راهکارهای مناسب جهت هماهنگ نمودن برنامه های مراکز با توجه به وضعیت کووید-19 در سطح ملی و منطقه ای برگزار شد، تمامی روسای مراکز همکار و معاون تحقیقات و فنآوری وزارت بهداشت نیز حضور داشتند.

براساس این گزارش، در این جلسه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مدیرکل منطقه ای سازمان بهداشت جهانی با ارسال پیام هایی بر نقش مراکز همکار به ویژه در دوران کووید-19 تاکید کردند.
دکتر ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در این نشست به بیان انتظارات آن معاونت از مراکز همکار پرداخت و دکتر آرش رشیدیان، مدیر تحقیقات و اطلاعات دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در خصوص وضعیت کووید ۱۹ در منطقه مدیترانه شرقی و اولویت ها و انتظارات از مراکز همکار از منظر آن سازمان سخنرانی کردند.

 دیگر سخنران این نشست دکتر هاملمن، نماینده دفتر نمایندگی سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران بود که مطالبی را در خصوص نقش دفتر کشوری در تقویت مراکز همکار آن سازمان را ارائه داد.

برپایه این گزارش، در این نشست روسای مراکز همکاری که در حال حاضر با سازمان جهانی بهداشت فعالیت دارند و همچنین مراکزی که درخواست فعالیت با آن سازمان را دارند ضمن  معرفی توانمندی ها و اقدامات مرکز به بیان چالش ها و راهکارهایی جهت ارتقا همکاری مراکز با سازمان جهانی بهداشت پرداختند.

همچنین دکتر باقر لاریجانی نایب رییس شورای عالی اخلاق پزشکی نیز با معرفی مرکز اخلاق پزشکی به عنوان جدیدترین عضو مراکز همکار با سازمان جهانی بهداشت بود که به بیان برنامه ها و دستاوردهای مرکز به ویژه در زمینه کووید-19 پرداخت و پس از آن دیگر مراکز ضمن معرفی مرکز به ارائه گزارشی از اهم فعالیت ها و دستاوردهایشان در سال 2019، ارائه برنامه های 2020 با محوریت کووید-19، اهم فعالیت های مرتبط با کووید-19 و ارائه چالش ها و پیشنهادات خود پرداختند.

در پایان نشست دکتر محسن اسدی لاری و دکتر آرش رشیدیان به جمع بندی مطالب ارائه شده به شرح زیر پرداختند:
-    چالشهای مراکز باید به طور شفاف و در زمان مشخصی اطلاع رسانی شوند.
-    مراکزی که هیچگونه سابقه ای ندارند باید دو سال سابقه همکاری با سازمان جهانی بهداشت را داشته باشند تا بتوانند گام اول را در زمینه انتصاب بردارند.
-    پیشبردها موضوعات و شرح خدمات مراکز بسیار حائز اهمیت می باشد.
-    همکاری حوزه امور بین الملل و سازمان جهانی بهداشت با مراکز برای تداوم کارها
-    شناسایی مراکز منتخب با پتانسیل همکار و برگزاری جلسه ای جهت ارزیابی این مراکز و سوق دادن آنها به منظور تبدیل به مرکز همکار سازمانم جهانی بهداشت
-    تمامی تحقیقات باید جزئی از شرح خدمات مراکز همکار باشند.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 214702

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *