• 98/10/23 - 14:13
  • 18
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
وزیر بهداشت خبر داد:

نقش مهم پژوهش در کاهش هزینه های درمانی در کشور


وزیر بهداشت گفت: تمام تلاش ما این است که هرچه می توانیم از بودجه های حوزه سلامت به بخش پژوهش توجه بیشتری کنیم چون بخش پژوهش می تواند نقش مهمی در کاهش هزینه های سنگین بهداشتی و درمانی داشته باشد.

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در حاشیه بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی که با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور در مرکز همایش های بین المللی رازی تهران برگزار شد، اظهار داشت: بودجه های پژوهشی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور، نشان دار می شوند تا در دانشگاه ها، این بودجه ها به جز برای حوزه پژوهش، در حوزه دیگری هزینه نشوند و معاونت توسعه وزارت بهداشت، بر اساس تکلیف، به دنبال نشان دار کردن بودجه های پژوهشی در دانشگاه ها است.

وی افزود: مشارکت بخش خصوصی در حوزه پژوهش بسیار مهم است و باید از مشارکت ارزشمند بخش خصوصی برای تقویت پژوهش حوزه سلامت استفاده کنیم و حدود 1200 شرکت دانش بنیان در حوزه تحقیقات و پژوهش مشارکت دارند و گرنت هایی را از محل های مختلف، آورده اند تا به بودجه های پژوهشی حوزه سلامت، کمک کنند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: یکی از عمده ترین هدف های جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی این است که پژوهشگران جوان که اهرم های اصلی بخش پژوهش کشور هستند را شناسایی و کمک کند و تسهیلاتی را به آنها ارائه دهد و در انتشار تحقیقات محققان و پیوند آنها با بخش صنعت و شرکت های دانش بنیان در نظام دارویی در حوزه داروهای نوترکیب، بایوتکنولوژی و شیمیایی، تسهیل گر باشد.

دکتر نمکی در خصوص وضعیت سیل در استان سیستان و بلوچستان، گفت: خوشبختانه دانشگاه های علوم پزشکی سطح این استان از جمله دانشگاه های علوم پزشکی زاهدان و ایرانشهر، اقدامات حوزه سیل را مدیریت می کنند و خوشبختانه تا این لحظه با مدیریت منظم اعمال شده، هیچ گزارشی از شیوع بیماری های واگیردار نداشته ایم.

وی خاطرنشان کرد: امسال تجربه سیلاب های گسترده در 25 استان و سیلاب های شدید در 6 استان کشور را با موفقیت گذراندیم و خوشبختانه کمترین اپیدمی را با توجه به حجم گسترده سیلاب ها در کشور نداشتیم و در استان سیستان و بلوچستان نیز چنین وضعیتی را داریم و بنده نیز در اسرع وقت، به این استان سفر می کنم./206

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 198784
کلمات کلیدی