• 98/08/14 - 18:30
  • 52
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون کل وزارت بهداشت:

هر ایرانی به طور متوسط 10.3 بار در طول سال با نظام سلامت مواجهه دارد/ نظام سلامت، رفیق و همراه مردم است

معاون کل وزارت بهداشت گفت: هر ایرانی به طور متوسط 10.3 بار در طول سال با نظام سلامت مواجهه دارد و سالانه حدود 853 میلیون بار مردم ایران به سیستم سلامت، مراجعه می کنند و از هزار نفر ایرانی، سالانه 140 نفر بستری می شوند.

به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی در پانزدهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی در مجتمع فرهنگی و ورزشی تلاش تهران، اظهار داشت: با توسعه و پیشرفت جوامع و گسترش بهداشت و پیشگیری، تجربه دهه های اخیر نشان می دهد که مراجعات مردم به نظام سلامت افزایش پیدا می کند چون طول عمر افراد زیاد می شود و در این صورت، اکثر بیماری های واگیر مربوط به دوران سالمندی هستند.

وی افزود: تا 40 سال پیش امید به زندگی در ایران حدود 50 سال بود و تا 30 سال پیش بیماری آلزایمر در کشور وجود نداشت و امید به زندگی در طول 40 سال گذشته، بیش از ربع قرن افزایش یافته است.

معاون کل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در دنیا، 10.5 درصد از درآمد ناخالص ملی برای سلامت هزینه می شود و 7300 ملیارد دلاری که سالانه در حوزه سلامت هزینه می شود از مجموع هزینه های انرژی و نظامی بیشتر است.

دکتر حریرچی اضافه کرد: نظام سلامت 4 هدف اصلی دارد. افزایش سلامت مردم و امید به زندگی سالم، محافظت از مردم در برابر مخاطرات مالی بیماری ها و پیشگیری از فقر در حوزه سلامت، افزایش رضایتمندی مردم و همچنین ارتقای کارایی و ارائه خدمات سلامت بیشتر با منابع کمتر، اهداف نظام سلامت هستند.

وی یادآور شد: نظام سلامت، رفیق و همراه مردم است چون در دوران سخت و بیماری به آنها ارائه خدمات می کند و رسانه ها از نظام سلامت، مجلس، دولت و جامعه، ارتقای سلامت را مطالبه کنند.

معاون کل وزارت بهداشت افزود: در حال حاضر 60 درصد از مردم چاق هستند یا اضافه وزن دارند و باید به مردم بگوییم که چه مواد غذایی را مصرف نکنند که چاق نشوند یا اضافه وزن نداشته باشند./206

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196726
کلمات کلیدی