• 98/07/16 - 11:24
  • 11
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

ارومیه/سمینار ارتقای مهارتهای مواجهه با حوادث CBRNE

سمینار یک روزه ارتقای مهارتهای مواجهه با حوادث CBRNE بعنوان یکی از برنامه های کمیته پدافند غیر عامل دانشگاه دوشنبه 15 مهر ماه 1398 برگزار شد .

سمینار یک روزه ارتقای مهارتهای مواجهه با حوادث CBRNE بعنوان یکی از برنامه های کمیته پدافند غیر عامل دانشگاه دوشنبه 15 مهر ماه 1398 برگزار شد .

دکتر دلیرراد دبیر علمی این سمینار در گفتگو با خبرنگار وب دا گفت: حوادث مربوط به CBRNE یک موضوع نسبتا جدیدی در دنیاست که هر از گاهی سمینارهایی در این زمینه تشکیل می شود .

وی افزود : CBRNE مخفف کلمات شیمیایی ، بیولوژیک ، رادیواکتیو، هسته ای و انفجار ها می باشد .

چون این حوادث ممکن است چه بر اثر حملات جنگی یا تروریستی و یا بر اثر حوادثی که ممکن است در صنایع اتفاق بیافتد لذا جا دارد که در این زمینه آموزشهای لازم به پزشکان ، پیراپزشکان ، پرسنل اورژانس و آتش نشانی ارائه شود تا آمادگی لازم را برای مواجهه با این حوادث داشته باشیم .

 

 


دکتر دلیر راد همچنین گفت: در این سمینار که در سالن همایش 9 دی بیمارستان شهید عارفیان ارومیه برگزار می شود از اساتید سم شناسی بالینی و مسمومیت ها ، اساتید طب اورژانس ، فوریتهای پزشکی و متخصصین عفونی برای ارائه مطلب استفاده می گردد .

قلیزاده کارشناس مسئول بازآموزی دانشگاه علوم پزشکی نیز در این خصوص گفت: این برنامه برای گروههای پزشکی عمومی ، متخصصین ارتوپدی ، جراحی عمومی ، جراحی کلیه و مجاری ادراری ، جراحی مغز و اعصاب ، متخصصین کودکان ، زنان ، داخلی ، قلب و عروق و بیهوشی دارای امتیاز بازآموزی می باشد .


 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,اروميه
  • کد خبر : 195782