• 98/05/26 - 13:36
  • 37
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
به گزارش عبدالعلی زاده روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه

ارومیه/یک مرکز طب سنتی متخلف در ارومیه پلمپ شد

مهندس فرزاد صیادی‌فر سرپرست اداره فرآورده‌های طبیعی سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی ضمن اعلام این خبر گفت

مهندس فرزاد صیادی‌فر سرپرست اداره فرآورده‌های طبیعی سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی ضمن اعلام این خبر گفت: بر اساس گزارش‌های رسیده مبنی بر فعالیت غیر مجاز یک مرکزعطاری و نیز در پی رصد یک ماهه عطاری مذکور، کارشناسان اداره فرآورده‌های طبیعی سنتی و مکمل این معاونت با همکاری پلیس اطلاعات و بازرسی اصناف، موضوع برخورد با این واحد متخلف در دستور کار این معاونت قرار گرفت.

مهندس صیادی‌فر تصریح کرد: با انجام تحقیقات و بررسی‌های کارشناسی مشخص شد که این واحد عطاری در زمینه دخالت در امور درمان از جمله: حجامت، زالو درمانی، ماساژ درمانی و نیز تهیه و توزیع انواع داروهای دست ساز، تقلبی و قاچاق با ادعاهای موهوم چاقی و لاغری کمک جنسی و... که حاوی ترکیبات روانگردان، مخدر و کورتون می‌باشند؛ اقدام می‌نماید.

سرپرست اداره فرآورده‌های طبیعی سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی گفت: در بازدیدهای بعدی در معیت پلیس اطلاعات و بازرسی اصناف، بازرسی ضابطین قضایی از واحد مذکور 88 قلم داروی دست ساز، قاچاق و تاریخ گذشته توقیف و واحد متخلف با درخواست معاونت غذا و دارو و دستور دادستانی پلمپ و به مرجع قضایی ارجاع گردید.

گفتنی است: در 5 ماهه اول امسال 7 واحد عطاری غیر مجاز پلمپ و 517 قلم داروی دست ساز، قاچاق و تاریخ گذشته به ارزش 386448000 ریال توقیف و به مراجع قضایی ارجاع گردیده است .


 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,اروميه
  • کد خبر : 194172