• 99/07/06 - 08:31
  • 109
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه

بازدید رئیس دانشگاه از پروژه‌های عمرانی کوی دانشگاه و موزه تاریخ علوم پزشکی

دکتر عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه با حضور در خوابگاه امیرآباد و موزه ملی تاریخ علوم پزشکی در جریان روند پیشرفت پروژه‌های عمرانی این دو مجموعه قرار گرفت و تأکید کرد هرچه سریع‌تر مراحل تکمیل و تجهیز پروژه‌ها انجام شود.

 

03:36
05:44
دانلود

گالری عکس
رئیس دانشگاه صبح شنبه 5 مهر 99 به همراه دکتر محمدحسین پورغریب معاون دانشجویی، دکتر محمود بیگلر معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه، آزاده چترروز مدیر امور مالی دانشگاه، مهندس بهزاد مکری مدير فني و نظارت بر طرح‌های عمراني دانشگاه از پروژه‌های زمین ورزشی، آشپزخانه صنعتی، خاک‌برداری دو خوابگاه پسران، مراحل تکمیل خوابگاه و قرائت‌خانه دختران بازدید کردند.

جبران بخشی از عقب‌ماندگی‌های حوزه دانشجویی

در این بازدید دکتر کریمی رئیس دانشگاه، از تلاش‌های معاون دانشجویی و همکاران واحدهای مختلف کوی دانشگاه و نیز از معاون توسعه، مدیر مالی و مدیر فنی و نظارت بر طرح‌های عمرانی دانشگاه و همچنین از خیرین بخصوص دکتر توانا که در پیش برد پروژه‌های عمرانی کوی خوابگاه تلاش می‌کنند قدردانی کرد و  بابیان انتظارات خود در تکمیل هرچه سریع‌تر این پروژه‌ها گفت: حوزه دانشجویی عقب‌ماندگی تاریخی در دانشگاه دارد و این دوره، فرصت طلایی برای معاونت دانشجویی است که حداقل‌های لازم را برای دانشجویان فراهم کند.

افزایش حقوق کارورزان

دکتر کریمی با یادآوری اینکه دانشجویان این دوره صبورتر از دوران دانشجویی ما هستند، از افزایش حقوق کارورزان خبر داد و گفت: دوره‌ای که ما دانشجو بودیم با پرداختی‌های دانشگاه می‌توانستیم زندگی‌مان را اداره کنیم؛ ولی اکنون دانشجویان در شرایط سختی به سر می‌برند. یکی از عقب‌ماندگی‌های حوزه دانشجویی، پرداخت حقوق کارورزان بود که از این ماه، از 650 هزار تومان به 960 هزار تومان برای مجردها و یک‌میلیون و 300 هزار تومان برای متأهلان افزایش می‌یابد.

افتتاح 4 پروژه دانشجویی در آبان ماه
رئیس دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود از افتتاح 4 پروژه دانشگاه در آبان ماه خبرداد و گفت: آشپزخانه صنعتی، زمین ورزشی، خوابگاه 320  تخته و سالن قرائت‌خانه دختران در آبان ماه افتتاح می‌شود.
وی افزود: امیدواریم فضاهای فیزیکی مطالعاتی، ورزشی، غذاخوری و خوابگاهی دانشجویان به‌عنوان نیازهای اولیه آنان، تااندازه‌ای تأمین شود.

آرزوی چندین ساله ای که برآورده می شود
دکتر پورغریب معاون دانشجویی دانشگاه نیز  از حمایت‌های رئیس دانشگاه  و همکاری شبانه‌روزی معاونت توسعه و همچنین مدیران و کارکنان معاونت دانشجویی قدردانی کرد و گفت: این همکاری تیمی است که منجر به پیشبرد کارها می‌شود. همکارانی که در معاونت دانشجویی سابقه طولانی‌تری دارند با اتفاقاتی که در کوی افتاده بسیار خوشحال‌اند و اظهار می‌کنند آرزوی چندین و چندساله آنان درحال محقق شدن است.

شرح پروژه های کوی دانشگاه


تصویر بالا مربوط به فضایی در حدود 3 هزار مترمربع است؛ که سالها متعلق به دانشگاه علوم پزشکی تهران، ولی در اختیار دانشگاه تهران بود و با پیگیری های مستمر مسئولان دانشگاه، اکنون این فضا درحال آماده سازی و ساخت زمین ورزشی برای دانشجویان کوی است.

 


این تصویر مراحل خاکبرداری و آماده سازی ساخت خوابگاه بوستان 4 پسران با ظرفیت حدود 300 دانشجو نمایش می دهد.

 

خوابگاه بوستان 3 پسران با ظرفیت حدود 300 دانشجو در مرحله فونداسیون و آماده ساخت
خوابگاه بوستان 3 پسران با ظرفیت حدود 300 دانشجو در مرحله فونداسیون و آماده ساخت است.

 


آشپزخانه صنعتی ساخت آن در مراحل پایانی قرار دارد. تجهیزات آن خریداری شده و درحال نصب است و تا آبان ماه به بهره برداری می رسد.

 


خوابگاه گلستان دختران با ظرفیت حدود 300 دانشجو مراحل پایانی ساخت را پشت سر می گذارد و تا آبان ماه امسال تجهیز و قابل سکوت دانشجویان دختر خواهد بود.

بازدید رئیس دانشگاه از موزه ملی تاریخ علوم پزشکی کشور
سپس دکتر کریمی به همراه دکتر بیگلر و مهندس مکری به موزه ملی تاریخ علوم پزشکی کشور رفتند و از نزدیک در جریان ساخت سالن‌های این مجموعه قرار گرفتند.
دکتر کریمی درخصوص پروژه‌های موزه  گفت: با افزایش متراژ قسمت شمالی فضای موزه و ساخت سالن کنفرانس 150 نفر و یک سالن سینمایی، مجموعه‌ای از سالن‌ها با  کاربری‌های مختلف فرهنگی و برگزاری همایش‌های علمی و مدیریتی در اختیار دانشگاه قرار می‌گیرد.  


رئیس دانشگاه، بابیان اینکه ساخت این سالن‌ها با توجه به محیط فرهنگی و سنتی موزه کمبود جدی بود که احساس می‌شد افزود: با تلاش‌های همکاران معاونت توسعه، امیدواریم سالن‌های این مجموعه تا پایان سال تکمیل و تجهیز شود. سالن دیگری هم در محوطه موزه طراحی شده که می تواند به‌عنوان کتابخانه و سالن پذیرایی در فصل سرما و موارد دیگر مورد استفاده قرار گیرد.
دکتر کریمی بر پاسداشت فضای موزه و توسعه فضای سبز آن تأکید کرد و گفت: امیدوارم مجموعه این فعالیت‌ها به‌عنوان یادگار در دانشگاه باقی بماند.

  • گروه خبری : تهران
  • کد خبر : 215237
کلمات کلیدی