• 99/09/01 - 09:58
  • 71
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بازدید معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه از مرکز تحقیقات بهداشت باروری در بیمارستان امام خمینی (ره)

دکتر محمدعلی صحرائیان، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه از مرکز تحقیقات بهداشت باروری در ساختمان شماره دو ولیعصر در بیمارستان امام خمینی (ره) بازدید کرد.

 دکتر صحرائیان سه شنبه 27 آبان 99 پس از بازدید از مرکز تحقیقات بهداشت باروری در جمع اساتید و کارشناسان این مرکز حضور یافت.

این جلسه با حضور دکتر بتول حسین رشیدی، رئیس و اعضای هیئت علمی مرکز دکتر فریده ظفری زنگنه، دکتر مینا نقی جعفرآبادی، دکتر مرجان قائمی، دکتر زهره حیدری تشکیل شد.

دکتر رشیدی در خصوص فعالیت های مرکز توضیح داد و گفت: انجام فعالیت های پژوهشی مرتبط با اولویت‌ بهداشت باروری، سیاست‌های جمعیتی، توانمندسازی زنان، سلامت مادر و نوزاد، پیشگیری و درمان سرطان، تشخیص و درمان نازایی، سلامت دوران یائسگی، بهداشت سالمندان و به طور کلی ارتقای سطح سلامت زنان و مردان از مهمترین برنامه های استراتژیک این مجموعه است.

وی افزود: این مرکز سابقه انجام کارآزمایی های بالینی در مطالعات دارویی، راه اندازی تکنیک تشخیص قبل از لانه گزینی جنین، کلینیک تخصصی رتینیت پیگمنتوزا، تدوین نرم افزار اختصاصی مشاوره ژنتیک، جمع آوری و تحلیل داده های برنامه کشوری تالاسمی  و مطالعات مشترک ملی و بین المللی را در کارنامه خود دارد. ارتقاء سطح علمي پزشكان مشاوران ژنتيك شاغل در طرح پزشک خانواده و برخورداری از آزمایشگاه مجهز ژنتیک باروری و IVF از دیگر امکانات درمانی-آموزشی و پژوهشی این مجموعه است.

دکتر رشیدی ادامه داد: این مجموعه در زمینه آموزش های تخصصی در حوزه های آموزش دوره های فلوشیپ، دکترای پژوهشی، پسا دکترا، آموزش دوره های کوتاه مدت و ارتقا کیفیت آموزش در مقاطع مختلف پزشکی فعالیت نموده و به عنوان اولین مرکز در پذیرش و درمان بیماران انکوفرتیلیتی (حفظ باروری در بیماران مبتلا به سرطان) با پذیرش بیش از 350 بیمار، پیشگام در سطح کشور است.

در طول این نشست مسائل و مشکلات اعضای هیئت علمی و کارشناسان مطرح و بحث گذاشته شد.

در پایان دکتر صحرائیان پس از جمع بندی موانع پیش روی مرکز و قول مساعدت در رفع آنها گفت:تاریخچه این مرکز نشان می دهد که یکی از مراکز موفق و پیروز است و دانشگاه نگاه خوبی به آن دارد. رشد مجموعه به قدری بوده که به یکی از مراکز مستقل تبدیل شده است و سابقه خوبی دارد؛ البته این مرکز حمایت مالی بیشتری احتیاج دارد.

  • گروه خبری : تهران
  • کد خبر : 218468
کلمات کلیدی