• 99/07/09 - 18:06
  • 34
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با موافقت رئیس دانشگاه مبلغ یک میلیارد ریال به شهرستان سرایان اختصاص یافت

با موافقت رئیس دانشگاه مبلغ یک میلیارد ریال به شهرستان سرایان اختصاص یافت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رئیس دانشگاه و اعضای هیئت رئیسه روز سه شنبه هشتم مهر ماه جهت ارزیابی مشکلات این شبکه به شهرستان سرایان سفر کردند.

در ابتدا در بازدیدی که توسط رئیس دانشگاه از بیمارستان امام علی (ع) صورت گرفت، مقرر شد بخش ایزوله بیماران حاد تنفسی جداسازی شود تا زمانی که بیماران زیاد شدند بتوانند از این بخش ایزوله تنفسی استفاده نمایند.

در ادامه از کلینیک در حال ساخت بیمارستان بازدیدی انجام شد که با توجه به اینکه مساحت این کلینیک ۲۲۰۰ متر است، مقرر شد در قالب طرح اجرایی فاز بندی شده و تخصیص اعتباراتی که صورت می گیرد در فاز های مختلف اجرا شود که سریع تر بتوانیم قسمت هایی از این طرح را به بهره برداری برسانیم تا مردم بتوانند از آن استفاده کنند.در خصوص تامین نیروی انسانی نیز بر اساس شاخص هایی که در بیمارستان وجود داشت، بحث تامین نیروی انسانی در حوزه نیروهای خدماتی و پاراکلینیک بررسی شد و مقرر شد نیازسنجی در حوزه هایی که نیازمند به نیروی انسانی خصوصا در حوزه آزمایشگاه، از طریق نیروهای طرح لایحه تمهیدات لازم برای تامین نیروها انجام شود.

از دیگر مصوبات این سفر تسریع در احداث و راه اندازی ساختمان مرکز بهداشت و درمانی آیسک بود که با توجه به اینکه عملیات احداث ساختمانی انجام شده، تصمیم گرفته شد طبق پیگیری که انجام می شود، سریع تر این پروژه به اتمام برسد.همچنین خدمات پرستاری مرکز سه قلعه که قبلا نیروهای پرستاری آن استخدام شدند، پیگیری لازم برای ارائه خدمات تا ساعت ده شب از طریق معاونت بهداشتی انجام خواهد شد.

گفتنی است در جلسه ی هیئت رئیسه دانشگاه مسائل و مشکلات شبکه بهداشت و درمان توسط رئیس شبکه مطرح شد و با مساعدت رئیس دانشگاه مبلغ یک میلیارد ریال جهت تسریع در برخی پروژه ها، به این شهرستان اختصاص داده شد.

لازم به ذکر است درخواست شورای شهر سرایان مبنی بر تاسیس دارالشفا در این شهر، از لحاظ قانونی راه اندازی آن از نظر دانشگاه بلامانع است و دانشگاه کمک خواهد کرد تا فرایند اجرایی و مجوز های لازم اخذ شود.

  • گروه خبری : بيرجند
  • کد خبر : 215545
کلمات کلیدی

تصاویر