• 98/05/26 - 07:40
  • 29
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان آبادان

دومین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان آبادان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

دومین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان آبادان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار وب‌دا از آبادان دومین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان آبادان با دستور کارهای طرح غربالگری معاینات دانش‌آموزی، رسیدگی به وضعیت آب شهری و روستایی و رسیدگی به وضعیت فاضلاب شهرستان و علل بوجود آمدن وضعیت موجود، با ریاست سید زین‌العابدین موسوی، فرماندار ویژه آبادان و حضور ویژه دکتر شکراله سلمان‌زاده، رییس دانشکده علوم پزشکی و دبیری مهندس جعفر ربیحاوی، سرپرست مرکز بهداشت آبادان، دکتر کعبی، دکتر مختار و مسئول دفتر مهندس شرفی، نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی و روسای ادارات دعوت شده در حوزه‌های مرتبط با سلامت، مدیر سلامت، بهداشت و محیط زیست سازمان منطقه آزاد اروند و برگزار شد.

در این جلسه فرماندار آبادان با تاکید بر انجام دقیق امور نظارتی عنوان کرد: نظارت‌ها بر مبنای تعارف و رفاقت نباشد و رسیدگی‌ها به صرف رفع تکلیف انجام نگیرد.

همچنین اعلام جرم بر علیه مدیرانی که به هر علتی از انجام وظایف محوله کوتاهی می‌نمایند و به تذکرات نظارتی بهداشتی و زیست محیطی اهمیت نمی‌دهند به دفعات در صحبت‌های وی تکرار و مورد تاکید قرار گرفت.

در ادامه دکتر سلمان‌زاده ضمن تشکر از دغدغه‌های فرماندار آبادان در خصوص مسایل بهداشتی شهرستان اعلام کرد: 80درصد از مولفه‌های موثر بر سلامت خارج از مجموعه ناظران بهداشتی است و دقیقا به همین علت است فرماندار محترم شهرستان رییس شورای سلامت و امنیت غذایی  است تا با برقراری ارتباطات مناسب بین اعضای شورا به حل مشکلات شهرستان کمک نماید.

وی افزود: کمرنگ شدن شورای سلامت به هر علتی بر وضعیت سلامت در منطقه بسیار موثر است . ما با توجه به حوزه نظارتی خود بر علیه مدیرانی که در انجام مسولیت‌های محوله که با سلامت مردم در ارتباط است کوتاهی کرده‌اند  اعلام جرم کرده‌ایم که پرونده مربوطه در دادستانی شهرستان مورد بررسی است.

 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,آبادان
  • کد خبر : 194147
کلمات کلیدی