• 98/08/28 - 10:37
  • 33
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

برگزاری مجامع سلامت از برنامه‌های خوب حوزه سلامت است

برگزاری مجامع سلامت از برنامه‌های خوب حوزه سلامت است در سومین مجمع سلامت شهرستان خرمدره بر احداث بیمارستان جدید، تکمیل ساختمان نیمه کاره ستاد شبکه بهداشت و مرکز جامع سلامت شماره یک شهرستان خرمدره تاکید شد. پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا _ زنجان، صبح یکشنبه ۲۶ آبان ماه سال‌جاری سومین مجمع سلامت شهرستان خرمدره با گفتمان غالب "نقش مشارکت‌های مردمی در توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان" در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان باحضور فرماندار و امام جمعه شهرستان خرمدره، معاون رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در امور اجتماعی و دیگر مسئولین شهرستان خرمدره برگزارشد.


برگزاری مجامع سلامت از برنامه‌های خوب حوزه سلامت است

در سومین مجمع سلامت شهرستان خرمدره بر احداث بیمارستان جدید، تکمیل ساختمان نیمه کاره ستاد شبکه بهداشت و مرکز جامع سلامت شماره یک شهرستان خرمدره تاکید شد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا _ زنجان، صبح یکشنبه ۲۶ آبان ماه سال‌جاری سومین مجمع سلامت شهرستان خرمدره با گفتمان غالب "نقش مشارکت‌های مردمی در توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان" در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان باحضور فرماندار و امام جمعه شهرستان خرمدره، معاون رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در امور اجتماعی و دیگر مسئولین شهرستان خرمدره برگزارشد.
فرماندار خرمدره در این مجمع با قدردانی از زحمات مسئولین حوزه سلامت استان و شهرستان خرمدره، اظهار کرد: برگزاری مجامع سلامت یکی از نعمات و برنامه‌های خوب وزارت بهداشت در سطح کشور، استان‌ها و شهرستان‌ها است.
به گفته مهندس حجت اله محمدی اقدامات و پیگیری‌های صورت گرفته در حوزه سلامت شهرستان در چندسال اخیر با اقدامات قبل از انقلاب برابری می‌کند .
وی اقدامات خیرین شهرستان خرمدره را از اهدا زمین گرفته تا تغییر کاربری، مسایل مالی و خدمات دیگر را مثال زدنی برشمرد و افزود: بالاخص در خصوص تامین فضای فیزیکی برای مدتی شهرستان مشکل نخواهد داشت.
فرماندار خرمدره تصریح کرد: در بحث تامین سلامت مردم، تنها ۲۰ تا ۲۵ درصد برعهده حوزه سلامت است و مابقی برعهده دیگر دستگاه‌ها و سازمان‌ها است که در این راستا مردم هم باید با رعایت بهداشت و سلامت، جهت رسیدن به اهداف حوزه سلامت تلاش کنند.
مهندس محمدی با تاکید براینکه مردم خرمدره در راه رسیدن به اهداف از هیچ کوششی فروگذار نیستند، افزود: لیاقت مردم خرمدره می‌طلبد که دولت قدم‌های خوبی در این شهرستان بردارد.
وی احداث بیمارستان جدید و تکمیل ساختمان نیمه کاره ستاد شبکه بهداشت و مرکز جامع سلامت شماره یک خرمده را از مطالبات جدی شهرستان ذکر، و از حمایت استاندار زنجان و رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان جهت تخصیص مرکز جراحی محدود به شهرستان خرمدره که ۹۵ درصد پیشرفت فیریکی دارد، قدردانی کرد.
امام جمعه شهرستان خرمدره نیز در این مراسم تسریع راه‌اندازی بیمارستان جدید خرمدره را از مطالبات به حق خرمدره ذکر و اظهار کرد: احداث این بیمارستان نیاز مبرم شهرستان است.
حاج آقا حسینی با تاکید بر رعابت بهداشت فردی و جمعی که دستور اسلام است و سبب تسکین روح و جسم می‌شود را، حایز اهمیت دانست.
وی یکی از نقاط قوت این دولت را حوزه بهداشت و درمان برشمرد و از مسئولین استان درخصوص تکمیل ساختمان ستاد شبکه و مرکز جامع سلامت شماره یک خرمدره درخواست مساعدت کرد.
جانشین رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در امور اجتماعی در این مراسم با یادی از دلاوردمردان دوران انقلاب به رهبری بزرگ مرد تاریخ "امام راحل" که نهال انقلاب را در ایران اسلامی کاشتند و همچینین دلاورمردان دوران ۸ سال دفاع مقدس که برای حفظ خاک و ناموس و دفاع از مرزهای کشور با استکبار جنگیدند اظهار کرد: در راستای اجتماعی سازی سلامت، نقش مشارکت‌های مردمی در توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان، حائز اهمیت است.
دکتر مقتدا شعوری افزود: همکاری و همراهی قوای حاکمیتی نیز در اجتماعی سازی سلامت موثر است و در این راستا طبق تحقیقات به عمل آمده، حدود ۱۸ الی ۲۵ درصد سلامت، مربوط به وزارت بهداشت است و ۷۵ درصد آن، مربوط به مردم و بقیه ارگان‌ها است ازجمله داشتن جاده مناسب، تفریحات مناسب، مواد غذایی سالم، محیط و آب آشامیدنی سالم و ... که همگی مربوط به مردم، ارگان‌ها و همکاری بین بخشی است.
وی با اشاره به نقش خیرین در وضعیت کنونی کشور اظهار کرد: خیرین نقش بسزایی در تمامی زمینه‌ها از لحاظ مادی و معنوی دارند.
جانشین رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در امور اجتماعی تشکیل کانون‌های سلامت محلات، مجمع سلامت استان و شهرستان‌ها را یکی از شاخص‌های مهم مشارکت مردم برشمرد.
دکتر شعوری با اشاره به تدوین برنامه‌هایی از سوی مقام معظم رهبری افزود: تا سال ۱۴۰۴ باید جزء مقام‌های اول در خاورمیانه باشیم و در این راستا باید به توسعه پایدار دست یافت و انسان سالم داشت، چراکه محور توسعه پایدار، انسان سالم است.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,زنجان
  • کد خبر : 197121
کلمات کلیدی