• 98/01/22 - 09:33
  • 7
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

بهره برداری از اورژانس جدید بیمارستان حضرت قائم(عج) فیروزآباد با حضور وزیر بهداشت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دومین روز از سفر خود به استان فارس، عازم شهرستان فیروزآباد شده و در بیمارستان حضرت قائم(عج) فیروزآباد حضور یافت.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دومین روز از سفر خود به استان فارس، عازم شهرستان فیروزآباد شده و در بیمارستان حضرت قائم(عج) فیروزآباد حضور یافت.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نخستین برنامه امروز وزیر بهداشت، افتتاح اورژانس جدید بیمارستان حضرت قائم(عج) فیروزآبادبود.

با توجه به مراجعه روزانه بیش از هفتصد نفر به اورژانس بیمارستان حضرت قائم(عج) فیروزآباد، در این خدمت جدید، ۵۸۰مترمربع به اورژانس کنونی این بیمارستان افزوده شد.

 

در این پروژه، ۱۲ تخت جدید به مجموعه اورژانس این بیمارستان افزوده می شود.

همچنین با حضور وزیر بهداشت، کلنگ پایگاه انتقال خون فیروزآباد در این شهرستان به زمین زده شد.

 

دکتر «سعید نمکی» وزیر بهداشت در ادامه از پروژه فاز دوم این بیمارستان دیدن کرد.

شهرستان فیروزآباد با ۱۲۷ هزار و ۲۴۳ نفر جمعیت و ۳۷ هزار و ۲۳۶ خانوار در جنوب غرب استان فارس واقع شده است. بیمارستان حضرت قائم(عج) این شهرستان با میانگین ماهانه ۲۴ هزار مراجعه کننده بیماران سرپایی و دو هزار و ۲۰۰ بیمار بستری، دارای ساختمانی به متراژ ۱۱ هزار و ۵۰۰ متر مربع و دارای ۱۲۴ تخت است که با توسعه بیمارستان با چهار هزار و ۴۰۰ متر مربع زیربنا، ۸۸ تخت به این تعداد افزوده شده و مجموع تخت های این مرکز درمانی، به ۲۱۲ تخت می رسد.

پروژه توسعه این بیمارستان، آذر سال ۹۳، آغاز شده است.

 

این پروژه شامل ۱۲ تخت در بخش NICU، ۱۲ تخت در بخش ICU، ۱۱ تخت در بخش CCU، ۱۵ تخت در بخش POST CCU و قلب، ۱۱ تخت در بخش بستری داخلی و جراحی مردا و همچنین ۱۵ تخت در بخش بستری داخلی و جراحی زنان است.

بیمارستان حضرت قائم(عج) فیروزآباد، با حضور متخصصان قلب، چشم، پوست، ارتوپد، زنان، اعصاب و روان، گوش و حلق و بینی، کلیه و مجاری ادراری، داخلی، بیهوشی، رادیولوژیست، پاتولوژیست، فوق تخصص غدد، جراح مغز و اعصاب، نورولوژیست و داخلی، پذیرای بیماران است.

دیگر برنامه سفر وزیر بهداشت به شهرستان فیروزآباد، بازدید از پروژه ساخت کلینیک تخصصی این شهرستان بود./۱۰۱

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شيراز
  • کد خبر : 188851
کلمات کلیدی