• 98/02/25 - 16:02
  • 38
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

تاکید استاندار فارس بر توسعه توریسم درمانی در دیدار با رییس و اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز/ تقدیر از عملکرد حوزه سلامت در حادثه سیلاب شیراز

رییس و اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در دیدار با استاندار فارس، مهم ترین اولویت های سلامت استان را مطرح کردند.

رییس و اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در دیدار با استاندار فارس، مهم ترین اولویت های سلامت استان را مطرح کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، استاندار فارس در این دیدار گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان یک برند در کشور و استان مطرح است و اقدامات خوبی در این دانشگاه انجام شده است.

دکتر «عنایت الله رحیمی» موضوع توریسم درمانی را یکی از راه هایی عنوان کرد که سبب درآمدزایی برای کشور می شود و بر توجه به این موضوع تاکید کرد.

او اضافه کرد: برآیند همه کارها در رضایت ارباب رجوع، نمود پیدا می کند و باید کارها به گونه ای انجام شود که رضایت خدمت گیرندگان را به دنبال داشته باشد.

استاندار فارس افزود: مجموعه دولت تلاش می کند مطالبات مردم به خوبی پاسخ داده شود، هزینه های بسیاری از سوی دولت در حوزه بهداشت، درمان و سلامت صرف شده تا رضایتمندی مردم از حوزه سلامت، ارتقا یابد.

دکتر رحیمی با اشاره به اجرای برنامه پزشک خانواده گفت: پزشک خانواده کار و ایده خوبی است که در دنیا نیز انجام می شود اما باید بر اساس استانداردهای جهانی، در سطح کشور اجرا شود.

همگامی موضوع آموزش با پژوهش و توجه بیشتر به تربیت پزشکان متخصص، متعهد و با ایمان از دیگر موضوعات مورد تاکید استاندار فارس در این دیدار بود.

 

او در زمینه مسایل دانشجویی نیز عنوان کرد: باید از دانشجوها حمایت شود و اجازه بدهیم تا در دانشگاه انتقاد، شجاعت و اجتماع پذیری را تمرین کنند؛ دانشجوها باید به سمت و سویی هدایت شوند که در آینده جامعه بهتری داشته باشیم.

استاندار فارس ضمن تاکید بر هماهنگی، همدلی و همراهی تمام مجموعه دانشگاه علوم پزشکی برای پیشبرد اهداف سلامت جامعه، از عملکرد مجموعه دانشگاه در حادثه سیل ایام عید شیراز که باعث رضایتمندی افراد حادثه دیده شد، تقدیر کرد.

دکتر رحیمی با اشاره به تعامل استانداری و دستگاه های اجرایی استان با دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه ارتقای سلامت مردم به ویژه اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، افزود: باید برای مواجهه با شرایط مختلف برنامه ریزی داشته باشیم و برنامه های گذشته را به شکل کامل تر و به روزتر اجرا کنیم؛ زیرا مسایل برنامه محور، به شکل بهتری انجام می شود؛ باید به سمتی برویم که تنش ها و چالش ها کمتر شود و در نهایت مردم با ارزیابی عملکرد ما، رضایت داشته باشند.

او همچنین بر اهمیت اطلاع رسانی صادقانه به مردم تاکید کرد و گفت: تلاش کنیم تا خدمات، مسایل مختلف و چالش ها را به صورت صادقانه به مردم اطلاع رسانی کنیم تا مردم در جریان همه امور قرار گیرند.

بیان اولویت های سلامت فارس از زبان رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این دیدار با اشاره به گستردگی خدمات دانشگاه علوم پزشکی شیراز و حتی خدمات رسانی به مردم استان و سایر استان ها گفت: با توجه به مسایل موجود، در سال گذشته مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز تلاش کردند با کنترل هزینه ها و حذف هزینه هایی که اولویت نداشتند، هیچ خدمتی کاهش پیدا نکند و با مدیریت صحیح در این زمینه اقدام شد.

دکتر «علی بهادر» افزود: همواره تلاش کرده ایم در همه زمینه ها، مساوات و عدالت برقرار باشد و از تمام نیروها و منابع، به بهترین شکل استفاده شود.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هدف تمام مدیران، اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه را ارتقای دانشگاه در حوزه های مختلف عنوان کرد و با بیان اقدامات انجام گرفته در این زمینه، ادامه داد: تلاش می شود تا در حوزه های مختلف، سرآمد دانشگاه های کشور باشیم.

دکتر بهادر با اشاره به اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون از بیست و هفتم اردیبهشت در کشور گفت: با توجه به اهمیت و اولویت بحث پیشگیری بر درمان، از سال گذشته در دانشگاه برای کنترل بیماری های غیرواگیر برنامه ریزی شده است.

او اضافه کرد: با توجه به اینکه در سال های گذشته با اجرای برنامه پزشک خانواده بیماران بسیاری در استان شناسایی شده اند، در بسیج ملی کنترل فشار خون باید سایر افراد شناسایی شوند، بنابراین کار ما برای شناسایی افراد باقیمانده نسبت به سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور، دشوارتر است.

رییس دانشگاه یکی از موارد مهمی که باعث به خطر انداختن سلامت جامعه می شود را موضوع تغذیه برشمرد و بر اهمیت برنامه ریزی مناسب در زمینه اصلاح شیوه زندگی و تغذیه سالم، تاکید کرد.

دکتر بهادر با اشاره به پراکندگی حوزه های دانشگاه، ضرورت توجه به موضوع توسعه پروژه های پردیس دانشگاه که باعث کاهش ترددها و کاهش هزینه ها می شود را یادآور شد.

در این دیدار، مشاور عالی رییس دانشگاه، معاونان و مدیران دانشگاه علوم پزشکی شیراز حضور داشتند و گزارشی از عملکرد دانشگاه در حوزه های مختلف بهداشتی، درمانی، آموزشی، پژوهشی، دانشجویی، فرهنگی، غذا و دارو و پروژه های عمرانی، از سوی معاونان دانشگاه به استاندار فارس، ارایه شد./۱۰۲

پایان خبر 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شيراز
  • کد خبر : 190418
کلمات کلیدی