• 98/07/24 - 13:58
  • 32
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دانشگاه علوم پزشکی تهران

تبریک رئیس دانشکده بهداشت به همکاران گروه ویروس شناسی دانشکده برای کمک به حذف سرخک در کشور

تایید حذف سرخک توسط جمهوری اسلامی ایران با همکاری گروه ویروس شناسی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در اجلاس منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در تونس اعلام شد.

تایید حذف سرخک توسط جمهوری اسلامی ایران با همکاری گروه ویروس شناسی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در اجلاس منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در تونس اعلام شد.

 

با استناد به گزارش پایگاه خبری وزارت بهداشت (وبدا) دکتر محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت از دستاورد بزرگ بهداشتی جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
 با ارائه اسناد و مدارک لازم به سازمان جهانی بهداشت، گواهی نامه حذف بیماری های سرخک و سرخجه توسط این سازمان به جمهوری اسلامی ایران اعطا شد.
از 23 کشور منطقه مدیترانه شرقی؛ عمان، بحرین و ایران به این مهم دست یافتند. با توجه به وسعت و جمعیت کشور ایران،  ارزش دست یابی به حذف این بیماری ها در ایران فراتر از کشورهای دیگر است.
دکتر گویا گفت: ایران بزرگترين كشور منطقه مديترانه شرقى است، كه اين افتخار را كسب کرده است و این در شرايطى است كه كل منطقه و اروپا دوسال است به شدت درگير سرخك هستند و حذف سرخك از ایران زمانی اعلام مى شود که به مدت سه سال متوالی بطور ممتد ویروس اندمیک سرخک در کشور دیده نشده است.
دکتر اکبری ساری رئیس دانشکده بهداشت این موفقیت بزرگ و ارزشمند را به همکاران گروه ویروس شناسی دانشکده به ویژه دکتر طلعت مختاری آزاد مسئول مرکز ملی سرخک و سرخجه در دانشکده تبریک گفت.
همچنین گروه ویروس شناسی دانشکده بهداشت، این موفقیت بزرگ را که در سایه فعالیت های شبانه روزی دکترطلعت مختاری آزاد مسئول مرکز ملی سرخک و سرخجه در دانشکده بهداشت و عضو هیات علمی این گروه و همکاران این مرکز که با حمایت های مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت همراه بوده است را تبریک گفت. 
  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,تهران
  • کد خبر : 196163
کلمات کلیدی