• 99/05/13 - 07:33
  • 23
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دانشگاه علوم پزشکی گیلان

تغذیه با شیر مادر موجب افزایش بقای شیرخواران است

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تغذیه با شیر مادر را موجب افزایش بقای شیرخواران عنوان کرد.

دکترآبتین حیدرزاده - سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی گفت و گوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا) با اشاره به شعار هفته جهانی تغذیه با شیر مادر" سیاره ای سالم؛ با حمایت از تغذیه با شیر مادر "اظهار داشت :  تغذیه با شیر مادر نمونه بارزی از ارتباط عمیق بین سلامت انسان و اکوسیستم طبیعی است. 

وی ادامه داد : شیر مادر، غذای تجدید پذیر طبیعی و از نظر محیط زیست نیز ایمن است زیرا بدون آلودگی، تولید زباله و نیاز به بسته بندی متناسب، با نیازهای لحظه ای شیرخوار ترشح شده و در اختیار کودک قرار می گیرد.

دکتر حیدرزاده با تاکید بر این مطلب که تغذیه با شیر مادر موجب افزایش بقای شیرخواران شده و به رشد متناسب آنها نیز کمک می کند ، گفت : تغذیه با شیر مادر به مدت طولانی (24 ماه)، خطر ابتلای کودک به اضافه وزن و چاقی در بزرگسالی را کاهش می دهد. 

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه تصریح کرد : نتایج به دست آمده در طی سال های اخیر ، نشان دهنده این است که تغذیه با شیر مادر در تکامل سلول های عصبی مغز نوزاد و همچنین افزایش توان یادگیری کودک تاثیر بسزایی داشته و می تواند میزان شاخص هوش کودک را افزایش دهد و این مهم در خصوص  نوزادان کم وزن و نارس نیز صادق است. 

وی در ادامه بر تغذیه شیرخوار با شیر مادر تاکید کرد و افزود : فرآورده هایی که به عنوان جایگزین شیر مادر  تولیدمی شوند به هیچ عنوان قابل مقایسه با شیر مادر نیست. شیر مادر به عنوان بهترین ماده غذایی برای تغذیه شیرخوار محسوب می شود.

دکتر حیدرزاده در پایان یادآور شد : تغذیه با شیر مادر، همچنین کودک را در مقابل عفونت های اسهالی محافظت می کند. عفونت های اسهالی در کودکانی که با شیر شیرخشک تغذیه می شوند شایع تر است و این نکته درخصوص کودکان سراسر جهان نیز صادق است. لازم به ذکر است : 10 لغایت ۱۶ مرداد ماه  سال جاری به عنوان هفته ملی تغذیه با شیر مادر با شعار " سیاره ای سالم؛ با حمایت از تغذیه با شیر مادر "نامگذاری شده است./ص

 
 
 
  • گروه خبری : گيلان
  • کد خبر : 212464
کلمات کلیدی