• 98/09/02 - 08:55
  • 30
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
دانشگاه علوم پزشکی تهران

جشن هزارمین پیوند کبد بیمارستان امام خمینی و افتتاحیه پنجمین کنگره هپاتوپانکراتوبیلیاری برگزار شد

مراسم افتتاحیه پنجمین کنگره هپاتوپانکراتوبیلیاری و پیوند کبد و جشن هزارمین عمل پیوند کبد مجتمع در تالار امام برگزار شد.

مراسم افتتاحیه پنجمین کنگره هپاتوپانکراتوبیلیاری و پیوند کبد و جشن هزارمین عمل پیوند کبد مجتمع در تالار امام برگزار شد.

 گالری عکس

مراسم افتتاحیه پنجمین کنگره هپاتوپانکراتوبیلیاری و پیوند کبد و جشن هزارمین عمل پیوند کبد مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)  چهارشنبه 29آبان ماه 98 با حضور دکتر شادنوش مدیر کل مرکز بیماریهای خاص و پیوند اعضا، دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع، دکتر علی جعفریان رئیس بخش هپاتوبیلیاری مجتمع، اساتید، مسئولین و شرکت کنندگان برگزار شد.
در ابتدای مراسم دکتر صادق نیت ضمن خیر مقدم به اساتید و شرکت کنندگان گفت: خوشحالم از اینکه این کنگره همراه با جشن هزارمین پیوند کبد مجتمع شده که باعث شادی و رضایت  1000 بیمار و خانواده های  نگران و ناامیدی شده است  که با عمل پیوند امید دوباره  به زندگی را به دست آوردند و چه چیزی بزرگتر و ارزشمندتر از این نگاه و لبخند بیماران که در اوج ناامیدی به زندگی رسیدند و خدا قوت به  تک تک اعضای تیم پیوند
وی افزود: تیم پیوند کبد مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) یکی از قله های پرافتخار علمی این مرکز است که به جرات می توان  گفت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)  نه تنها بزرگترین،  بلکه پرافتخارترین بیمارستان کشور در حوزه درمان بلکه در حوزه آموزش و پژوهش است.
رئیس مجتمع در ادامه گفت: تیم پیوند  کبد مجتمع یکی از برجسته ترین تیم هایی است که در هر سه حوزه درمان، آموزش و پژوهش فعالیت کرده و افتخار این مجتمع است.
وی افزود: یکی از عوامل موفقیت بخش پیوند کبد مجتمع کار تیمی است و همه افراد تیم با  یک هدف مشترک کارشان را ارائه داده اند.
در ادامه دکتر علی جعفریان ضمن تشکر از حضور شرکت کنندگان، اساتید، پیشکسوتان و مسئولان گزارشی از فعالیت های انجام شده در بخش پیوند کبد مجتمع را ارائه و از اعضای تیم پیوند کبد مجتمع و تلاش ها و حمایت های  بی دریغ دکتر صادق نیت رئیس مجتمع قدردانی کرد.
رئیس بخش هپاتوبیلیاری مجتمع افزود: از سال 1387 بخش پیوند کبد فعال شده و تا به امروز بیش از 1000 عمل پیوند در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) شده به طوری که سالانه بیش از 180 عمل پیوند کبد در این مجتمع رقم قابل توجهی نسبت به  مراکز بزرگ دنیا است.
دکتر شادنوش  هم ضمن خوشامد گویی گفت: خیلی خوشحال هستم امروز هزارمین عمل پیوند کبد را در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)  جشن میگیریم که یکی از افتخارات بزرگ کشور با  تعداد700 عمل پیوند در سال است.
وی تصریح کرد: مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) فعال ترین مرکز پیوند کبد کشور محسوب می شود  که راه طولانی 18 ساله ای را طی کرده  تا به این مقام برسد.
وی افزود: ما حدود 11 مرکز پیوند کبد در سرتاسر کشور داریم از نظر کمی به رتبه خوبی رسیدیم از این پس تمرکز ما بر روی فعالیتهای کیفی است.
در انتهای مراسم افتتاحیه از دکتر اتابک نجفی( استاد بیهوشی مجتمع)، دکترمنور طالبیان (مسئول درمانگاه پیوند)، منیژه فرشباف( پرستار icu پیوند)، حمیده ایراجیان( سرپرستار بخش پیوند)، سیمین حیدری( سرپرستار اتاق عمل) ، مجتبی خاتمی (کارشناس بیهوشی پیوند کبد)، دکتر محمد علی محققی ( استاد جراحی) و دکتر بیژن اقتصاد (جراح پیوند کبد) با اهدای لوح تقدیر شد.
پس از مراسم افتتاحیه، اولین پانل علمی همایش آغاز شد.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,تهران
  • کد خبر : 197190
کلمات کلیدی