• 98/06/09 - 15:05
  • 6
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛ میزبان چهارمین همایش بین المللی سیره نبوی (ص) در طب

چهارمین همایش بین‌المللی سیره نبوی (ص) در طب، بیست و هشتم تا سی ام آبان ۹۸ به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزار می‌ شود.

چهارمین همایش بین‌المللی سیره نبوی (ص) در طب، بیست و هشتم تا سی ام آبان ۹۸ به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزار می‌ شود.
 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس چهارمین همایش بین ‌المللی دو سالانه سیره نبوی در طب نیز در نشست با اصحاب رسانه شیراز گفت: با توجه به اهانتی که در اوایل دهه ۹۰ به پیامبر اسلام(ص) شد، دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای دفاع منطقی از سیره پیامبر(ص) به عرصه برگزاری این همایش ورود کرد که امسال، چهارمین دوره این همایش با محوریت تولید نظریه در عرصه متخصصان و صاحب نظران، برگزار می شود.

حجت ‌الاسلام «عبدالرضا محمودی» افزود: نشست ‌های تخصصی پیش ‌بینی شده در این همایش، در ۱۲ محور با عنوان های توسعه و کاربرد علوم بین رشته ای انسانی و تجربی، سلامت و سند الگوی پیشرفت، سلامت و جامعه سالم، سلامت و سبک زندگی، اخلاق و نظام سلامت، مناسبات دانشگاه و حوزه، مناسبات مدرسه و دانشگاه، دانشگاه، سلامت و هنر، احادیث طبی، سلامت معنوی، روانشناسی اسلامی و مراقبت متعالی، برنامه ریزی شده است.

 

او با اشاره به فعالیت گروه اخلاق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اضافه کرد: گروه اخلاق پزشکی در دانشگاه فعالیت های گسترده ای دارد و موضوعاتی مانند مراقبت معنوی در عرصه سلامت در خانه و درمان بیماران در خانه و محیط خانواده، از سوی این گروه بررسی و دنبال می شود.

این استاد گروه معارف با تاکید بر اینکه اسلام دین هدایت است و در اسلام، هدف های سلامت و اصول درمان و سلامت تعیین شده است، یکی از اهداف همایش بین المللی سیره نبوی در طب را هم افزایی حوزه و دانشگاه برشمرد.

حجت الاسلام محمودی از امضای قراردادهایی بین حوزه و دانشگاه برای تدوین دانشنامه احادیث طبی و ارایه آن در آینده نزدیک به عنوان یکی از برنامه های این همایش، خبر داد.

دبیر علمی چهارمین همایش بین‌المللی سیره نبوی نیز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همایش سیره نبوی در طب به صورت دوسالانه برگزار می شود گفت: نخستین دوره این رویداد در سال ۹۲ برگزار شد و امسال چهارمین دوره این همایش برگزار می شود.

 

دکتر «محمود نجابت» افزود: دبیرخانه دائمی همایش سیره نبوی در طب، به دنبال اهانت به پیامبر اکرم(ص) در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با مشارکت اساتید، تشکیل شده و جلسات این دبیرخانه در هشت سال گذشته به طور ثابت دو ساعت در هفته تشکیل شده است.

او با اشاره به اینکه چهارمین همایش بین المللی سیره نبوی در طب با ۱۲ نشست تخصصی و ارایه مقالات علمی برگزار می شود و به دنبال این است تا نتایج این نشست ها به صورت کاربردی و علمی ارایه شود، ادامه داد: بخش بین الملل این همایش به صورت مجازی و آنلاین برگزار می شود و اساتید شرکت کننده خارجی مقالات خود را ارایه می کنند.

 

دبیر علمی چهارمین همایش بین‌المللی سیره نبوی گفت: تلاش می شود تا در حوزه سلامت و دین، ابتدا منابع شناسایی و سپس روش استفاده علمی در دستور کار قرار گیرد تا افراط و تفریطی انجام نشود.

دکتر نجابت تاکید کرد: کار علمی و ارایه محصولات کاربردی از نگاه دینی و علمی به معنای واقعی، هدف اصلی برگزاری این همایش است.

او همچنین از برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی از اسفند ۹۷ تاکنون، ویژه اساتید دانشگاه خبر داد.

همایش سیره نبوی در طب با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه ها و حوزه های علمیه کشور و سازمان های مرتبط، از بیست و هشتم تا سی ام آبان امسال برگزار می شود./۱۰۲

پایان خبر 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شيراز
  • کد خبر : 194677
کلمات کلیدی