• 99/06/30 - 09:50
  • 147
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
بازدید رئیس دانشگاه و مسئولان سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت از پروژه مهدی کلینیک و پارکینگ بیمارستان امام خمینی

دکتر کریمی: پروژه مهدی کلینیک متعلق به کشور و تابلوی افتخارآفرینی از تاب‌آوری و مدیریت پویا در عرصه سلامت و آموزش پزشکی است

دکتر عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه، به همراه دکتر رضا عوض پور رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه و دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، از مهدی کلینیک و پارکینگ بیمارستان امام خمینی بازدید و به‌منظور تأمین تجهیزات این دو پروژه رایزنی کردند.

 

04:43
04:59
دانلود
 

گالری عکس  یک

گالری عکس دو
در بازدید صبح شنبه 29 شهریور 99، دکتر محمود بیگلر معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع و آزاده چتروز مدیر امور مالی دانشگاه و دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی تیم بازدیدکننده را همراهی کردند.

راه‌اندازی مهدی کلینیک، در صورت تأمین تجهیزات آن
دکتر کریمی بابیان اینکه این بازدید به‌منظور راه‌اندازی هرچه زودتر مهدی کلینیک صورت گرفت، گفت: بازدید امروز به دنبال جلسات متعدد گذشته و بازدیدهای مکرری که از سوی مسئولان وزارت بهداشت و ریاست جمهوری، از مهدی کلینیک و پارکینگ صورت گرفت و همچنین دستور رئیس‌جمهور محترم مبنی بر تسریع در راه‌اندازی مهدی کلینیک و ورود آن به چرخه خدمت‌رسانی، انجام شد.

تسریع در تخصیص اعتبار موردنیاز
وی هدف از این بازدید را تسریع در تخصیص وجوه ریالی و  ارزی پروژه مهدی کلینیک و پارکینگ مجتمع بیمارستانی امام خمینی بیان کرد و گفت: ساختمان مهدی کلینیک، دو تا سه درصد مراحل پایانی ساخت‌وساز را طی می‌کند و به‌سرعت باید برای راه‌اندازی تجهیز شود. این جلسه نیز به‌منظور تسریع در تجهیز بیمارستان و خریدهای موردنیاز آن با منشأ داخلی و یا خریدهای خارجی دستگاه‌های مانند MRI، CT/PET Scan  برگزار شد.

سهم دانشگاه و هیئت‌امنای ارزی در تأمین اعتبار
دکتر کریمی با اشاره به نحوه تأمین اعتبار موردنیاز این پروژه گفت: تأمین اعتبار تجهیزات پزشکی برعهده هیئت‌امنای ارزی گذاشته‌شده و بخشی از هتلینگ و تجهیزات داخلی را دانشگاه تقبل کرده است.

تا پایان امسال  مهدی کلینیک وارد چرخه خدمت‌رسانی می‌شود
رئیس دانشگاه در ارزیابی خود از بازدید امروز گفت: خوشبختانه جلسه خوبی بود. با نگاهی که دکتر عوض پور و دکتر حسینی از سازمان برنامه و بودجه و دکتر جان بابایی از معاونت درمان وزارت بهداشت به پروژه داشتند؛ تصمیمات خوبی اتخاذ شد و ما امیدواریم در ماه‌های آینده این تصمیمات به بار بنشیند و تا پایان امسال و پیش از سال جدید، این پروژه که نه‌فقط به دانشگاه علوم پزشکی تهران، بلکه متعلق به کشور است وارد چرخه خدمت‌رسانی به بیماران  شده و در عرصه آموزش و پژوهش وارد فعالیت شود.

تأکید بر حمایت سازمان برنامه و بودجه از هر دو پروژه
دکتر عوض پور رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور، مهدی کلینیک را از پروژه‌های مهم نظام سلامت کشور دانست و گفت: مهدی کلینیک ازنظر استقرار در پایتخت کشور و پاسخگویی به نیازهای استان تهران، اهمیت بسزایی دارد. بنابراین تکمیل این پروژه یکی از اولویت‌های ما است و دولت  در فرصت زمانی که باقی‌مانده حتماً این پروژه را تکمیل می‌کند.
رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه، روند اجرای این پروژه را رضایت‌بخش ارزیابی کرد و گفت: کار عملیاتی و سازه‌ای مهدی کلینیک به پایان رسیده و در مرحله تأمین تجهیزات و  همچنین نصب و راه‌اندازی تأسیسات است. بنابراین با همکارانمان در وزارت بهداشت برنامه‌ریزی می‌کنیم که در اولین فرصت این پروژه را تکمیل کنیم.
وی درخصوص حمایت از تکمیل پروژه پارکینگ و ظرفیت‌های ویژه آن گفت: برای پارکینگ هم اعتباری را در نظر گرفته‌ایم که هم به‌عنوان پارکینگ قابل‌استفاده باشد و هم در مواقع بحران به‌عنوان یک بیمارستان بتواند ظرفیت جدیدی را در اختیار مجتمع بیمارستانی امام خمینی قرار دهد.

روند پیشرفت مهدی کلینیک و پارکینگ بیمارستان امام
در نشستی که پیش‌ازاین بازدید تشکیل شد، دکتر صادق نیت رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی از روند پروژه مهدی کلینیک  و پارکینگ مجتمع بیمارستانی امام خمینی توضیح داد و خواستار حمایت سازمان برنامه و بودجه در تأمین تجهیزات مهدی کلینیک  و تأسیسات موردنیاز پارکینگ شد.  

اهمیت مهدی کلینیک به‌عنوان یک پروژه ملی
دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت نیز مهدی کلینیک را باتوجه به ظرفیت و تعداد تختی که دارد، یکی از پروژه‌های ملی کشور دانست و تأکید کرد برای پیشبرد این پروژه حمایت‌های بیشتری صورت گیرد.

  • گروه خبری : تهران
  • کد خبر : 214852
کلمات کلیدی