• 98/08/26 - 09:30
  • 27
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
دانشگاه علوم پزشکی تهران

دیدار معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با دانشجویان دانشکده پرستاری و مامایی

دکتر محمدحسین پورغریب، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه شنبه 25 آبان ماه با هدف پیگیری مشکلات صنفی و دانشجویی دانشکده پرستاری و مامایی با دانشجویان این دانشکده دیدار کرد.

دکتر محمدحسین پورغریب، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه شنبه 25 آبان ماه با هدف پیگیری مشکلات صنفی و دانشجویی دانشکده پرستاری و مامایی با دانشجویان این دانشکده دیدار کرد.

  گالری عکس 
دکتر محمدحسین پورغریب، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با حضور در جمع دانشجویان دانشکده پرستاری و مامایی از برنامه اش برای دیدار با دانشکده ها، بررسی وضعیت دانشجویان و برگزاری جلسه با نمایندگان صنفی و تشکل های دانشجویی سخن گفت.
وی با قرائت آیه 25 سوره طه 'رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي، وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي، وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِنْ لِسَانِي، يَفْقَهُوا قَوْلِي' دانشجویان را به سعه صدر و آرامش دعوت کرد و از دانشجویان خواست انتقادات و خواست های خود را با آرامش و طمانینه مطرح و پیگیری کنند.
وی با اشاره به جلسات مشترکش با نمایندگان شورای صنفی و دانشجویان خوابگاهی در مدت زمان کوتاه پذیرش مسئولیت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه از رویکرد حمایت طلبانه اش از دانشجویان سخن گفت و دانشجویان را دغدغه اصلی اش دانست.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با تاکید بر دادن فرصت به دانشجویان برای طرح عادلانه دغدغه ها گفت: من مدعی العموم دانشجویان هستم و رویکردم در قبال همه دانشجویان یکسان است. از نگاه من هر کسی که در این دانشگاه تحصیل می کند در هر رشته ای نخبه است. شما دانشجوی دانشگاه هستید و من اگر فرقی بین شما بگذارم ظلم کرده ام.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با اشاره به دیدار رئیس دانشکده پرستاری و مامایی با دانشجویان پرستاری ساکن خوابگاه سمیه و انعکاس مسائل و مشکلات آنها از دیدارش با دانشجویان خوابگاهی سخن گفت: در اولین گام از خوابگاه سمیه و خوابگاه کوی دانشگاه بازدید کردم و از دانشجویان خواستم تا لیست مشکلات را تهیه و اولویت بندی کنند تا برای حل آنها اقدام شود. لیست بلندبالایی در حال آماده شدن است تا انشالله قدم به قدم بتوانیم آن ها را حل کنیم؛ طبیعی است که یک سری کارها در کوتاه مدت حل می شود و یک سری کارها هم ساختاری، زمان بر و هزینه بر هستند. باید مشکلات را دسته بندی کرده و برای رفع آن تلاش کرد.
دکتر پورغریب در پاسخ به مسائل و مشکلات طرح شده در مورد وضعیت سرویس های ایاب و ذهاب دانشجویان نیز از تعیین ناظر ثابت برای ایاب و ذهاب خبر داد و گفت: سیاست من این است که ابزارهای نظارتی مان را برای چک بفرستیم و وظیفه ناظر این است که در مسیرهای برقرار شده نظارت و بررسی انجام دهد تا در صورت نیاز به افزایش سرویس این کار صورت گیرد.
انجام نشدن تیتر آنتی بادی دانشجویان پرستاری و مامایی، کیفیت، تنوع و قیمت غذا، تعویض پیمانکار غذا با نظارت دانشجویان، وضعیت سرویس های ایاب و ذهاب، نبود سرویس برای روزهای پنجشنبه و مسیر برگشت از بیمارستان، جذب دانشجوی کارشناسی ارشد بدون کنکور از بیمارستان های دانشگاه، مشکل دانشجویان مامایی در دوره کارآورزی در بیمارستان آرش، نبود جایگاه برای دانشجویان پرستاری در بیمارستان ها از جمله مسائل مطرح شده از سوی دانشجویان بود.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,تهران
  • کد خبر : 197049
کلمات کلیدی