• 98/08/28 - 10:44
  • 40
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در جلسه کارگروه تحقیق و پژوهش اعلام کرد: ماموریت ویژه دانشگاه علوم پزشکی زنجان درحوزه آموزش، توسعه الگوی دانش میان رشته ای است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در جلسه کارگروه تحقیق و پژوهش اعلام کرد: ماموریت ویژه دانشگاه علوم پزشکی زنجان درحوزه آموزش، توسعه الگوی دانش میان رشته ای است رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درحوزه آموزش برای هر دانشگاهی یک ماموریت ویژه تعریف کرده؛ افزود: توسعه الگوی دانش میان رشته ای ماموریت ویژه دانشگاه علوم پزشکی زنجان است که بسیار کاربردی و مهم است .


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در جلسه کارگروه تحقیق و پژوهش اعلام کرد:

ماموریت ویژه دانشگاه علوم پزشکی زنجان درحوزه آموزش، توسعه الگوی دانش میان رشته ای است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درحوزه آموزش برای هر دانشگاهی یک ماموریت ویژه تعریف کرده؛ افزود: توسعه الگوی دانش میان رشته ای ماموریت ویژه دانشگاه علوم پزشکی زنجان است که بسیار کاربردی و مهم است .
به گزارش وب دا زنجان؛ جلسه شورای دانشگاه‌های استان به منظور بررسی مشکلات و موضوعات مربوط به دانشگاه‌ها با حضور استاندار زنجان برگزار شد.در این جلسه بحث آماده‌سازی دانشگاه‌ها برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر انتخابات، لزوم توجه به تشکل‌های دانشجویی، بحث مراسم‌های دانشجویی و ... مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان  در این جلسه  گزارشی از وضعیت و ظرفیتهای ایجاد شده در دانشگاه ارائه نمود و اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی به لحاظ سازمانی متفاوت از سایر دانشگاه‌هاست و علاوه بر حوزه پژوهشی و آموزشی در بحث خدمات نیز فعالیت دارد.
دکتر قزلباش با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی دارای هفت معاونت است، تصریح کرد: امسال سی و دومین سال تاسیس دانشگاه علوم پزشکی است و دانشگاه در این مدت فعالیت توانسته است رشته‌های دانشگاهی خود را به 67 رشته افزایش دهد و در حال حاضر یک رشته کاردانی، 16 رشته کارشناسی، 23 رشته کارشناسی ارشد، 23 رشته دکترای حرفه‌ای، سه رشته تخصصی بالینی، 11 رشته PHD و دو رشته فوق تخصص غدد فوق تخصص غدد و NICUاطفال در دانشگاه علوم پزشکی زنجان فعال است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در ادامه گفت: تعداد اعضای هیأت علمی دانشگاه را 389 نفر است که شامل 12 استاد، 65 دانشیار، 60 مربی و 252 استادیار و تعداد دانشجویان این دانشگاه را 4 هزار و 373 نفر اعلام کرد و گفت: امسال 20درصد به  آمار دانشجویان این دانشگاه اضافه شده است.
وی شروع فرایند جذب دانشجوی خارجی به دانشگاه علوم پزشکی زنجان با ورود اولین گروه در مهرماه سال جاری را به عنوان یکی از راههای جایگزینی کاهش دانشجو  در اینده در مراکز دانشگاهی مورد تاکید قرار داد
مدیر ارشد دانشگاه حضور فعال خانمها در دانشگاه در سمتها مدیریتی و اعضای هیات علمی را نیز اعلام نمود
دکتر قزلباش در حوز ه تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز گفت: در این حوزه از سال 92 فرایند رو به رشد بوده امیدواریم طبق برنامه ریزی های انجام شده برای 6 ماهه تا آخر سال رشد داشته باشیم
وی افزود: زیر ساختها تحقیقات و فناوری با راه اندازی آزمایشگاه جامع تحقیقات و خانه حیوانات( تولید و نگهداری حیوانات آزمایشگاهی) فراهم شده که در قطب6 منحصر به فرد است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد : پایلوت داروئی 7سال پیش شروع شده و هدف اصلی از آن هم حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم بود در همین راستا کارخانه دارو سازی در جنب دانشکده دارو سازی احداث می شود و طبق برآورد تکمیل فاز یک با برون سپاری پیشرفت خوبی داشته  اگر فاز یک راه اندازی شود در شرایط فعلی می تواند در تامین مواد اولیه دارو  مهم و موثر باشد
وی باشاره به انتخاب دانشگاه علوم پزشکی زنجان به عنوان دبیرخانه قطب 6 کشوری تاکید کرد این انتخاب بر اساس توانمندی های که در دانشگاه بود انتخاب شده است.
وی به سند توسعه دانشگاهها نیز اشاره داشته و افزود: این سند تا سال  1400 طراحی شده در نهایت باید  تعداد کل دانشجویان 5000 برسد رشته ها به 106 برسد تعدادهیات علمی 485نفربرسد که در کل منطقه به تصویب رسیده و د رتحول آموزش نیز  12بسته طرح تحول ابلاغ شده یک بسته نظارتی بود و 11 بسته در حال پیگیری است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه در بحث باروری استان زنجان خوب نیست، ابراز کرد: نرخ باروری در استان  زنجان پایین است و این در استان چالش بسیار مهمی است که باید رفع شود
دکتر قزلباش وضعیت سالمندی در استان زنجان را نامناسب اعلام کرد و یاد آور شد: نرخ سالمندی در استان ۱۱ درصد است
وی تصریح کرد: باید موضوع عدم باروری و افزایش جمعیت سالمندی در استان زنجان  با تحقیق و پژوهش مورد تاکید قرار گیرد
 
دکتر فتح‌الله حقیقی استاندار زنجان نیز در این جلسه با تأکید بر توجه بیشتر به مسائل مربوط به دانشگاه اظهار کرد: بنده به شخصه پیگیر مسائل مربوط به دانشگاه هستم و یکی از اولویت‌های بنده حل مشکلات این مراکز است.
وی با اشاره به اینکه مسائل مادی و سایر امکانات رفاهی دانشگاه‌ها باید در اولویت پیگیری قرار گیرد،گفت یکی از پیگیری‌های استان در حوزه دانشگاهی بحث راه‌اندازی واحد داروسازی بوده است و در حال نهایی کردن مجوز این واحد هستیم و امیدواریم به زودی محقق شود.
استاندار زنجان با اشاره به اینکه باید تامین و توزیع داروهای کمیاب را در استان تقویت کنیم به استقبال مجموعه استانداری از ایده‌های برتر اشاره کرد و گفت: در حوزه‌های مختلف از ایده‌های اساتید دانشگاهی استقبال می‌کنیم.
استاندار زنجان گفت: در حال نهایی کردن مجوز واحد تولیدی دارو سازی دانشگاه علوم پزشکی هستیم.
وی با اشاره به تمایل سرمایه گذاری یکی از شرکت های داروسازی در واحد داروسازی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ابراز کرد: به گروهی که تمایل به سرمایه گذاری دارند گفته ام تا پروپوزال خود را آماده کنند تا در اختیار مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زنجان قرار دهند.
وی با اشاره به اینکه بزرگترین هنر یک رئیس دانشگاه تامین نیاز های مالی دانشگاه است، تصریح کرد:  این نیاز روز دانشگاه ها است و اگر رئیس دانشگاه دنبال این امر نرود دانشجو ها اعتراض می کنند.
وی با اشاره به اینکه اگر در دانشگاه ها گفتمان مان را درست کنیم و از رخوت و خمودگی سیستم مدیریت را نجات بدهیم کار بزرگی را انجام داده ایم خاطر نشان کرد: دوست دارم در محیط دانشجویی باشم و عیب نمی دانم که دانشجو ها اعتراض کنند.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,زنجان
  • کد خبر : 197124
کلمات کلیدی