• 98/08/28 - 10:34
  • 41
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه

زنجان قطب برتر در المپیاد علمی- مهارتی فوریت‌های پزشکی کشور

زنجان قطب برتر در المپیاد علمی- مهارتی فوریت‌های پزشکی کشور قطب زنجان در هفتمین المپیاد علمی-مهارتی فوریت‌های پزشکی کشور رتبه نخست را کسب کرد. پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، مراسم اختتامیه هفتمین المپیاد علمی - مهارتی فوریت‌های پزشکی کشور روز پنجشنبه ۲۳ آبانماه ‌سال‌جاری در سالن ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار و تیم ۱۰نفره اعزامی از قطب کلان منطقه ۶ آمایشی کشور پس از ۲روز رقابت فشرده در آزمون علمی، آزمون OSCE ) مهارت‌های فوریت‌های پزشکی)، آمادگی جسمانی، رانندگی با آمبولانس و رانندگی با موتورلانس موفق به کسب رتبه نخست شده و به عنوان تیم برتر در بین قطب‌های دهگانه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور معرفی شد.


زنجان قطب برتر در المپیاد علمی- مهارتی فوریت‌های پزشکی کشور
قطب زنجان در هفتمین المپیاد علمی-مهارتی فوریت‌های پزشکی کشور رتبه نخست را کسب کرد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، مراسم اختتامیه هفتمین المپیاد علمی - مهارتی فوریت‌های پزشکی کشور روز پنجشنبه ۲۳ آبانماه ‌سال‌جاری در سالن ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار و تیم ۱۰نفره اعزامی از قطب کلان منطقه ۶ آمایشی کشور پس از ۲روز رقابت فشرده در آزمون علمی، آزمون OSCE ) مهارت‌های فوریت‌های پزشکی)، آمادگی جسمانی، رانندگی با آمبولانس و رانندگی با موتورلانس موفق به کسب رتبه نخست شده و به عنوان تیم برتر در بین قطب‌های دهگانه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور معرفی شد.
در ابتدای مراسم دکتر آقازاده معاون آموزشی سازمان اورژانس کشور ضمن ارائه گزارشی از برگزاری این المپیاد اظهارداشت: بکی از اهداف سازمان اورژانس در برگزاری این المپیاد ارزیابی ارزش کار همکاران فوریت های پزشکی بود و شرکت کنندگان امسال نسبت به سال گذشته پبشرفت چشمگیری داشتند.
رییس اورژانس کشور نیز در هفتمین المپیاد علمی- مهارتی فوریت‌های پزشکی اظهارداشت: هفتمین دوره المپیاد فوریت‌های پزشکی نسبت به سال‌های گذشته تغییراتی عمده‌ای داشت؛ مانند رقابت به صورت قطبی و گروهی که تکنسین‌ها ضمن آشنایی با کارگروهی باید بهترین عملکرد را داشته باشند.
رییس اورژانس کشور
دکتر پیرحسین کولیوند افزود: برگزاری آزمون و تمرین‌های گروهی به تکنسین‌ها یاد می‌دهد که با همفکری و همدلی موفق‌تر خواهند بود و هرکدام از آنها که دانش و‌ مهارت بالایی داشته و از این مهارت‌ها نهایت استفاده را در ارائه خدمات به مصدومان و بیماران ببرند موفق‌تر خواهند بود.
وی با بیان اینکه هدف ما در سلامت و نجات جان افراد و کاهش درد از جامعه است، تصریح کرد: منابع انسانی اصلی‌ترین ابزار سلامت است که شما عزیزان این منابع ارزشمند هستید.
رییس اورژانس کشور در ادامه هدف از برگزاری این المپیاد را بررسی عملکرد اورژانس دانست ‌و بیان داشت: عملکرد اورژانس کشور در سال‌های اخیر نشان داده تلاش و فعالیت‌ها قابل قبول بوده و اورژانس پیش بیمارستانی پیشرفت چشمگیری داشته است .
 
دکتر کولیوند با اشاره به جایگاه اورژانس کشور در دنیا ابراز داشت:در حال حاضر اورژانس پیش بیمارستانی ایران جایگاه ویژه‌ای پیداکرده و در اجلاس اخیر وزرای بهداشت مدیترانه، از اورژانس ۱۱۵ به عنوان اولین محل بازدید به عمل آمد و دیدگاه مثبت و رضایت بازدیدکنندگان از اورژانس نیز  نتیجه تلاش و نشان از جایگاه والای شما عزیزان دارد.
وی همچنین با اشاره به دو اتفاق اورژانسی برای اعضای نشست مدیترانه، تصریح کرد: خدمات پیش بیمارستانی در کمترین زمان به رییس سازمان بهداشت جهانی در نشست وزرای مدیترانه ارائه شد و ثابت کردیم اورژانس ایران بهترین خدمات را در حداقل زمان ارائه می دهد.
رییس اورژانس کشور با بیان اینکه باید در هر خانواده یک سلامت یار داشته باشیم، اظهار داشت: باید در هر خانواده یک پایگاه سلامت و مرکز بهداشتی درمانی داشته باشیم و در این راستا با برنامه‌ریزی‌های انجام شده این طرح آغاز و آموزش‌های همگانی و فرهنگ‌سازی برای ارتقا سطح آگاهی هر فرد در بخش سلامت انجام خواهد شد.
دکتر کولیوند ادامه داد: با آموزش همگانی در مدارس و مساجد برای پیشگیری از صدمات چهارشنیه آخر سال فعالیت‌های مناسبی انجام شد تا مردم جامعه با شادی این روز را بگذرانند. البته اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در کاهش آسیب‌ها بسیار مهم است و  ما برای پیشگیری از صدمات چهارشنبه آخر سال هرچه تلاش کنیم بازهم کم است، چراکه تنها با آموزش در سال گذشته ۶۵ درصد آمار صدمات کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه در راستای مهارت افزایی کارکنان اورژانس کشور، دانشگاه اورژانس ایجاد می‌شود، تصریح کرد: تکنسین‌های اورژانس در دانشگاه اختصاصی این رشته تربیت خواهند شد که در همین راستا محلی در استان شیراز در نظر گرفته و در حال پیگیری و انجام کارهای اولیه هستیم.
رییس اورژانس کشور در پایان ضمن تاکید بر حفظ و نگهداری از سرمایه‌های اجتماعی توسط کارکنان اورژانس، به افزایش هزار دستگاه آمبولانس تویوتا در اورژانس کشور اشاره و اظهارداشت: تجهیزاتی که در اختیارات شما قرار دارد جزئی از اموال شماست که با حفظ و نگهداری از تجهیزات می‌توانیم بهترین خدمت را به مردم ارائه دهیم.
هفتمین دوره المپیاد علمی-مهارتی فوریت‌های کشور چهارشنبه ۲۲ آبان به مدت ۲ روز برگزار شد.
اسامی تکنسین‌های اورژانس زنجان که موفق به کسب عنوان نخست این رقابت‌ها شدند به شرح ذیل می‌باشد:
  1. مهدی زمانلو
  2. محمدرضا ولی‌زاده
  3. محمود بهمنی
  4. محمدعلی اصلانی
  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,زنجان
  • کد خبر : 197119
کلمات کلیدی