• 98/07/14 - 09:30
  • 22
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
وبدا-زنجان

سفر معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به زنجان / بازدید از بخش ناباروری (IVF) بیمارستان آیت الله موسوی زنجان

دکتر معصومه ابتکار در سفر یکروزه به زنجان با همراهی مسئولین استانی و دانشگاه علوم پزشکی زنجان از بخش ناباروری (IVF) بیمارستان آیت الله موسوی بازدید کرد.

دکتر معصومه ابتکار در سفر یکروزه به زنجان با همراهی مسئولین استانی و دانشگاه علوم پزشکی زنجان از بخش ناباروری (IVF) بیمارستان آیت الله موسوی بازدید کرد.

پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، شنبه سیزدهم مهرماه سال‌جاری دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با همراهی دکتر فتح‌اله حقیقی استاندار زنجان، دکتر خدابخش مرادی نافچی معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان، دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان و دیگر مسئولین استانی و دانشگاه از بخش ناباروری (IVF) بیمارستان آیت الله موسوی بازدید کرد.
به گزارش وب‌دا، بخش درمان ناباروری مرکز آموزشی درمانی آیت ا... موسوی از اردیبهشت سال ۹۲ با تغییر کاربری قسمتی از بیمارستان ، در مساحت ۱۱۰۰ متر مربع با عنوان کلینیک ناباروری و انجام ویزیت‌های سرپایی زوجین نابارور شروع به کار نمود .
از اردیبهشت سال ۹۳ علاوه بر خدمات سرپایی، خدمات درمان ناباروری آزمایشگاهی از قبیلIUI ,IVF  نیز به خدمات این مرکز اضافه شد و از آن زمان تاکنون نتایج موفقیت‌آمیزی در قیاس با مراکز مطرح و معتبر سطح کشور داشته است .
این بخش شامل ۲ کلینیک ویزیت زنان، یک اتاق معاینه اورولوژی، یک اتاق عمل، بخش آزمایشگاه جنین شناسی و ... است.
تجهیزات موجود در بخش نیز شامل: دستگاه آسپیراتور، انکوباتور co۲، انکوباتور معمولی، ست میکرواینجکشن، میز آنتی ویبره، دستگاه سونوگرافی، میکروسکوپ فاز کنتراست، میکروسکوپ نوری، تانک‌های ازت، work station است.
خدمات تخصصی ویزیت در مرکز شامل: ویزیت تخصصی ناباروری سه روز در هفته (متوسط۴۰ بیمار در هر روز) و ویزیت تخصصی ارولوژی یک روز درهفته، مشاوره‌های ژنتیک و تغذیه در صورت نیاز، پس از هماهنگی در بیمارستان انجام می‌شود.
گفتنی است تعداد زوجین نابارور مراجعه کننده از کل استان و استان‌های همجوار با توجه به دسترسی آسان‌تر وکم هزینه‌تر، روز به روز در حال افزایش است .
براساس اعلام بخش درمان ناباروری مرکز آموزشی درمانی آیت ا... موسوی، آمار خدمات ارائه شده در کلینیک از ابتدای سال‌جاری تا پایان مردادماه به شرح ذیل می‌باشد.
  • خدمات انجام شده در کلینیک:
تعداد ویزیت بیماران و پروسیجرهای تحریک اوولاسیون و .... ۲۴۰۷۵
تعداد مشاوره‌های داروئی ۱۷۱۳۸
تعداد مشاوره از بخش‌ها ۶۱۷
تعداد پروسه فریز اسپرم ۱۱۰
تعداد سیکل IVF/ICSI  ۶۷۹
تعداد آزمایشات سمن آنالیز ۳۴۸۸
تعداد ویزیت و مشاوره اورولوژی  ۹۲۵
تعداد عمل جراحی TESE ۹۱
تعداد عمل جراحی هیستروسکوپی (تشخیصی و درمانی) از اسفند سال ۱۳۹۷ ۶۵ مورد
جمع کل خدمات انجام شده  ۴۷۱۸۸
  • آمار خدمات انجام شده در کلینیک اورولوژی و آزمایشگاه ART:
تعداد درمانگاه‌های تشکیل شده ۳۸
تعداد ویزیت ۳۴۷
تعداد آزمایشات سمن آنالیز ۹۵۰
تعداد عمل جراحی TESE ۳۲
تعداد پروسه فریز اسپرم ۲۳
جمع کل خدمات انجام شده ۱۳۵۲
  • آمار خدمات انجام شده در کلینیک پریناتالوژی:
تعداد ویزیت بیماران ۴۲۶۰
تعداد مشاوره از بخش‌ها  ۱۴۶۶
تعداد سونوگرافی‌ها  ۲۲۸۲
تعداد آمنیوسنتزها   ۲۰۹
تعدد CVS ها  ۴۴
تعداد Reductions  ۱۰
جمع کل خدمات  ۸۲۷۱
  • آمار نوزادان متولدشده حاصل از IVF/ICSI :

تعداد کل تولد ۱۲۱
تعداد کل نوزادان متولدشده  ۱۵۰
تعداد تولدهای دوقلو  ۲۷
تعداد تولدهای سه‌قلو  ۱
*علاوه بر آمار فوق، تعدادی بارداری و نوزاد متولدشده حاصل از درمان‌های دارویی نیز وجود دارد که بدون استفاده از پروسیجر بوده‌اند مانند یک مورد بارداری و زایمان موفق چهارقلویی.
با توجه به توضیحات دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دکتر فرناز محمدیان مسئول بخش ناباروری (IVF) بیمارستان آیت الله موسوی زنجان در رابطه با فعالیت‌ها، عملکرد، انتظارات و نیازمندی‌های بخش درمان ناباروری، دستورات لازم از سوی دکتر ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و دکتر فتح‌اله حقیقی استاندار زنجان برای تامین نیازمندی‌های اولویت‌دار این مرکز صادر شد .
در ادامه از واحدهای بخش زایمان طبیعی نیز بازدید به عمل آمد .

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,زنجان
  • کد خبر : 195712
کلمات کلیدی