• 98/07/30 - 13:27
  • 24
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
کاشان شرایط برجسته ای را در حوزه ارتقای سلامت دارد

كاشان/معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کاشان شرایط برجسته ای را در حوزه ارتقای سلامت دارد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل دانشگاه، دکتر ایرج حریرچی در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه مورخ 30/7/98 گفت: این منطقه ظرفیت هایی مانند وجود صنعت، دانشگاه های مختلف از جمله علوم پزشکی، وضعیت اشتغال مناسب و ... است...

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی علاوه بر وظایف حوزه سلامت دارای وظایف اجتماعی نیز می باشد.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: با توجه به پتانسیل های موجود وضعیت سلامت این منطقه بایستی برجسته باشد و با توجه به میانگین استاندارد تخت در کشور، کاشان نیازمند بیمارستان است.

 وی، افزایش سلامت مردم در راستای ارتقای طول عمر سالم، محافظت مالی از مردم در مقابل مخاطرات هزینه ای آنها در برابر بیماری ها، پاسخگویی به نیازهای غیر بهداشتی و غیر درمانی مردم و افزایش کارایی با منابع موجود چهار هدف مهم حوزه سلامت است.

دکتر حریرچی، با بیان اینکه برای رسیدن به این چهار هدف و پوشش همگانی سلامت، باید پنج سطح خدمت را شامل ارتقا سلامت، آموزش و فرهنگ سازی، پیشگیری های اولیه و ثانویه، درمان، توانبخشی و زندگی قبل از مرگ ارائه کرد.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با رعایت این خدمات در سال 2020 می توانیم اولین کشور منطقه باشیم.

وی، با بیان اینکه برای رسیدن به ارتقا سلامت ابتدا باید مواردی مانند چاقی، عدم تحرک و ورزش، سلامت روان و فشارخون را مورد توجه قرار داده، افزود: 10 میلیون و نیم آدم به فشار خونی مبتلا هستند که خود از آن اطلاعی ندارند و باید شناسایی شوند.

وی، به سه نوع پیری شامل توام با بیماری، طبیعی بدون بیماری و سالم اشاره کرد و ادامه داد: طبق دانش علمی روز، تا 82 سالگی یک انسان می تواند بدون عارضه و سالم زندگی کند.

دکتر حریرچی، در پایان با بیان اینکه 15 الی 20 درصد مسئله سلامت مردم با اقدامات درمانی اصلاح می شود، اظهار داشت: 80 الی 85 درصد به ژنتیک، رقتار و مسائل اجتماعی بستگی دارد.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,كاشان
  • کد خبر : 196307
کلمات کلیدی