• 98/08/28 - 10:35
  • 29
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

مراسم اختتامیه "هفته علم" برگزار شد

مراسم اختتامیه "هفته علم" برگزار شد "هفته ترویج علم" همزمان با روز جهانی "علم در خدمت صلح و توسعه" با هدف اشاعه تفکر علمی در جامعه، هماهنگی میان نهادهای مربوط به علم، آموزش مروجان علم، مرور دستاوردها و تجربیات ترویجی و کاربردی ارزنده افراد حقیقی و حقوقی فعال در این حوزه برگزار شد. پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، استاندار زنجان شامگاه شنبه ۲۵ آبان ماه ۹۸ در مراسم اختتامیه هفته علم که در سالن اجتماعات فرهنگ‌سرای امام خمینی (ره) زنجان برگزار شد، با تاکید بر اینکه اگر خواهان توسعه هستیم، نباید فراموش کنیم که این توسعه زمانی اتفاق خواهد افتاد که گفتمان غالب ما علمی باشد، افزود: گفتمان علمی از آن جهت حائز اهمیت است که می‌توان از این طریق پژوهش‌ها را به ثروت تبدیل کرد.


مراسم اختتامیه "هفته علم" برگزار شد

"هفته ترویج علم" همزمان با روز جهانی "علم در خدمت صلح و توسعه" با هدف اشاعه تفکر علمی در جامعه، هماهنگی میان نهادهای مربوط به علم، آموزش مروجان علم، مرور دستاوردها و تجربیات ترویجی و کاربردی ارزنده افراد حقیقی و حقوقی فعال در این حوزه برگزار شد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، استاندار زنجان شامگاه شنبه ۲۵ آبان ماه ۹۸ در مراسم اختتامیه هفته علم که در سالن اجتماعات فرهنگ‌سرای امام خمینی (ره) زنجان برگزار شد، با تاکید بر اینکه اگر خواهان توسعه هستیم، نباید فراموش کنیم که این توسعه زمانی اتفاق خواهد افتاد که گفتمان غالب ما علمی باشد، افزود: گفتمان علمی از آن جهت حائز اهمیت است که می‌توان از این طریق پژوهش‌ها را به ثروت تبدیل کرد.
دکتر فتح الله حقیقی با بیان اینکه امروز نیازمند این مهم هستیم که جامعه را با علمی که در نهایت به عمل تبدیل می‌شود، آشنا کنیم، ادامه داد: تا زمانی که غالب گفتمان‌های‌مان در راستای علم نباشد، تبدیل پژوهش‌ها به ثروت به سرانجام نخواهد رسید، به همین خاطر باید به دنبال این باشیم که در کنار پیشرفت‌های علمی، کیفیت را به عنوان رکن اصلی، به سمت کمیت نیز سوق دهیم.
وی با یادآوری اینکه خروجی مهم گفتمان‌های غالب علمی منجر به این خواهد شد که همه چیز در جای خود قرار گیرد، تصریح کرد: امروزه مدیریت به‌عنوان یکی از بخش‌های مهم جامعه بوده و نیاز است که مدیران از توانمندی لازم برخوردار باشند و در تعریف مدیران توانمند نیز آمده است که این مدیران باید تصمیماتی اتخاذ کنند که مبنای علمی داشته و جسورانه اتخاذ شود.
به گزارش وب‌دا، در راستای برگزاری هفته ترویج علم، جلساتی در ۸ و ۱۲ آبان‌ماه سال‌جاری به همت معاونت تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سالن جلسات این معاونت با حضور نمایندگان دانشگاه و دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد.
گفتنی است در هفته پژوهش از بهترین برنامه‌های برگزار شده در طی این هفته تقدیر خواهد شد .
به گزارش وب‌دا، موضوع هفته ترویج علم سال ۹۸ "ترویج علوم و شناخت سرزمین ایران، آب و هوا، فرهنگ و جغرافیای سیاسی" انتخاب شده است تا امکان پیوند ترویج علم با دانش‌ عمومی، بسترسازی زمینه‌های ترویجی برای شناخت ظرفیت‌های علمی، اقلیمی و فرهنگی کشور و جلب توجه عموم مردم به شناخت علمی محیط پیرامون خود و ترویج تعویض روش‌های علمی فراهم ‌شود.
براین اساس در راستای ارتباط علم با جامعه و دانشگاه، جهت استفاده از فرصت هفته ترویج علم (۱۹تا ۲۳ آبان)، سلسله برنامه‌هایی در قالب‌های گوناگون مانند برگزاری نمایشگاه، کارگاه و سخنرانی با موضوع "ترویج علم" برگزار شد تا زمینه تعامل هرچه بیشتر عموم افراد جامعه با علم و مصادیق آن، آشنایی با اقلیم، فرهنگ و آداب و رسوم منطقه فراهم شود.
  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,زنجان
  • کد خبر : 197120
کلمات کلیدی