• 98/09/14 - 20:51
  • 32
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

نشست هم اندیشی نمایندگان صنایع تولیدی مواد غذایی شیراز با رییس سازمان غذا و دارو/ حمایت سازمان غذا و دارو از تولیدکنندگان مواد غذایی سلامت محور

نشست هم اندیشی نمایندگان صنایع تولیدی مواد غذایی شیراز با رییس سازمان غذا و دارو، در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز برگزار شد.

نشست هم اندیشی نمایندگان صنایع تولیدی مواد غذایی شیراز با رییس سازمان غذا و دارو، در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز برگزار شد.
 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو در این نشست گفت: تولید کنندگان محصولات سلامت محور در شرایط سخت اقتصادی و تحریم های موجود در کشور، در صف خط مقدم این جنگ اقتصادی قرار دارند و در راه خدمت به جامعه تلاش می کنند.

دکتر «محمدرضا شانه ساز» تولیدکنندگان سلامت محور را بازوان پرقدرت ملت ایران در برابر دشمنان دانست و افزود: رهایی از شرایط سخت اقتصادی، حمایت از تولید داخل و رونق آن است.

او ادامه داد: لازم است با تغییر نگرش مدیریتی و با توجه به قانون و مقررات اجرایی در کشور، مسوولیت محصول به تولید کننده سپرده شود و تولید کننده در بازار عرضه محصول کنترل شود، البته در کشورهای پیشرفته با شاخص های بالای بهداشتی، این امر اجرایی شده است که نتیجه بسیار مطلوبی نیز دریافت کردند.
 

رییس سازمان غذا و دارو اضافه کرد: در این نشست، نمایندگانی از برندهای بزرگ استان فارس در زمینه صنایع غذایی حضور داشتند که نقطه نظرات آنان در اداره کل نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، خوراکی، آرایشی و بهداشتی مطرح می شود تا موانع موجود برای تولیدکنندگان سلامت محور برداشته شود تا با سرعت بیشتری در زمینه اقتصاد و اشتغال و تامین سلامت مردم گام بردارند.

دکتر شانه ساز با بیان اینکه تلاش بر این است نقش اصناف بی اعتبار و محصولات بی کیفیت در کشور کمرنگ شود، اظهار کرد: با تولیدکنندگانی که به دنبال منافع خود هستند و سلامت مردم جامعه را به خطر می اندازند، بر اساس قانون با آنان برخورد می شود.

مدیر غذا و محصولات آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز هدف از برگزاری این نشست را بررسی مسایل و موانع موجود در صنایع تولیدی مواد غذایی در سال رونق تولید عنوان کرد.

دکتر «محمدمهدی رزمجو» افزود: باید به سلامت تکیه کرد و تلاش و اقدامات به نفع مردم باشد و لازم است از تولید کنندگان مواد غذایی با کیفیت و سلامت محور حمایت کرد.

 

او برچسب گذاری محصولات تراریخته، مسایل مربوط به صدور کد IRC و زمان اعتبار آن، تغییر مکرر ضوابط برچسب گذاری، به روز شدن قانون نظارت بر مواد غذایی و سایر موارد مرتبط با صنایع مواد غذایی را از محورهای اصلی این نشست برشمرد.

مهندس «جمال رازقی» رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز نیز در این نشست با تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی شیراز به پاس همکاری و تلاش برای ارتقای سلامت مردم، در خصوص نظارت بر مواد غذایی، آیین نامه ها، تولیدات مواد غذایی در استان، هزینه های بالای تولید کنندگان، تولید غذای سالم، کنترل بر مواد غذایی، مسایل و موانع موجود در صنایع غذایی، واردات و صادرات، استانداردها توضیحاتی ارایه داد.

در این نشست نمایندگان صنایع تولیدی مواد غذایی نیز در خصوص شرکت های با تکنولوژی پیشرفته، تولیدات، هزینه های پرداختی شرکت های تولیدی، روغن های مجاز، بسته بندی کالاها، کیفیت کالاها، استانداردهای مواد غذایی، ارگانیک بودن مواد غذایی و محصولات تراریخته، به رییس سازمان غذا و دارو ارایه دادند.

این نشست با حضور دکتر «محمدرضا شانه ساز» معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو، دکتر «محمدجواد خشنود» معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «محمدمهدی رزمجو» مدیر غذا و محصولات آرایشی و بهداشتی، دکتر«مهدی خسروی » مدیر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو ی دانشگاه، مهندس «جمال رازقی» رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز و جمعی از نمایندگان صنایع تولیدی مواد غذایی شیراز برگزار شد./۱۰۵

پایان خبر

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شيراز
  • کد خبر : 197584
کلمات کلیدی