• 98/09/13 - 11:37
  • 26
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

نشست هیات مدیره امدادگران عاشورا و دانشکده علوم پزشکی آبادان

نشست مشترک هم‎‌اندیشی اعضای هیات مدیره امدادگران عاشورا و دانشکده علوم پزشکی آبادان به میزبانی این دانشکده برگزار شد.

نشست مشترک هم‌اندیشی اعضای هیات مدیره امدادگران عاشورا و دانشکده علوم پزشکی آبادان به میزبانی این دانشکده برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب‌دا از آبادان، دکتر شکراله سلمان‌زاده در بخشی از صحبت‌های خود با توجه به فرامین مقام معظم رهبری با این مضمون که بیمار در زمان حضور در بیمارستان نباید دغدغه‌ای جز بیماری نداشته باشد، افزود: بعد از اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت برنامه کاستن پرداخت از جیب مردم اجرایی شد و آمار پرداخت مردم در بیمارستان‌ها از 70درصد به 25تا 30درصد رسیده است.

وی اضافه کرد: با این طرح تعداد زیادی از افراد که دارای شغل هم نبودند بیمه همگانی شدند تا با هزینه کم از خدمات درمانی استفاده کنند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان بیان کرد: پیش از این اگر فردی دچار بیماری سخت میشد چرخه‌ی معیوب فقر-بیماری شکل می‌گرفت و بیمار دچار مشکل شدید می‌شد.

وی ادامه داد: بعد از اینکه بخش اعظمی از هزینه‌های درمان از طریق دولت پرداخت شد باز هم بعضی از مردمی که از ناتوانی مالی رنج می‌برند از پس هزینه‌های اندک دارای تخفیف نیز بر نمی‌آیند که در این مقوله باید خیرین محترم ورود کرده تا این عزیزان دچار مشکل نشوند.

دکتر سلمان‌زاده با تاکید بر این موضوع که خوشبختانه در منطقه ما خیرین بسیار زیادی حضور دارند، اضافه کرد: باید اطلاع‌رسانی به این عزیزان صورت گیرد تا در حوزه سلامت نیز همانند حوزه‌های دیگر حضور پررنگی داشته باشند.

وی با اشاره به تغییر سیمای بیماری‌های از بیماری‌های واگیر به غیرواگیر خاطرنشان کرد: این اتفاق هزینه سنگینی را به دوش خانواده بیمار و نظام سلامت تحمیل می‌کند و برای حل مشکل در چنین تغییراتی نیاز به یک همت همگانی است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در بخش پایانی صحبت‌های خود از تلاش‌های موسسه امدادگران عاشورا در آبادان و خرمشهر تقدیر کرد.

در ادامه حجت‌الاسلام قاسم طرفی در خصوص اهمیت انفاق توضیحاتی را عنوان کرد و دکتر حیدری، معاون اجرایی موسسه امدادگران عاشورا نیز گزارشی را در خصوص عملکرد اخیر این موسسه ارائه داد.

در پایان نیز 2نفر از خیرین فعال در عرصه سلامت لوح تقدیری را از دست رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان دریافت کردند.

موسسه امدادگران عاشورا یک خیریه غیرسیاسی، غیرانتفاعی و مردم‌نهاد است که در چارچوب قوانین و مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی و مطابق اهداف و وظائف تعریف‌ شده در اساسنامه خود فعالیت می‌نماید. توجه این خیریه رسیدگی و کمک به بیماران مبتلا به سرطان و صعب‌‌العلاج است.

 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,آبادان
  • کد خبر : 197558
کلمات کلیدی