• 99/05/13 - 07:38
  • 34
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دانشگاه علوم پزشکی گیلان

هشداردانشگاه علوم پزشکی گیلان از وضعیت قرمز در چهار شهرستان گیلان

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اعلام هشدار از وضعیت شیوع کرونا در گیلان گفت: چهار شهرستان استان در وضعیت قرمز ابتلا به بیماری کووید19 قرار دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)؛  دکتر آبتین حیدر زاده- سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت شیوع بیماری کووید19 در گیلان، اظهار کرد: وضعیت بیماری کرونا در استان گیلان پایدار و فعال است.

وی با تأکید بر اینکه مردم باید هشدارهای بهداشتی را جدی بگیرند، افزود: استان گیلان در وضعیت هشدار بیماری کرونا قرار دارد.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از قرمز شدن وضعیت چهار شهرستان گیلان در پی شیوع  مجدد کرونا خبر داد و گفت: شهرستان‌های رشت، آستارا، رودبار و لنگرود در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارند.

دکتر حیدر زاده بر ضرورت رعایت فاصله اجتماعی ، استفاده از ماسک و  شستن مداوم دست‌ها تأکید کرد و افزود: مردم با جدیت باید از تجمع، برگزاری مراسم‌ عزا و عروسی و مراسم طولانی‌مدتی که افراد بدون ماسک حضور پیدا خواهند کرد ، خودداری کنند.

وی همچنین به مراجعه به سامانه‌های از پیش طراحی‌شده وزارت بهداشت به‌منظور پایش بیماران کرونایی تأکید کرد و گفت: کسانی که تمایل به تست کرونا دارند، باید یا با سامانه 4030 تماس بگیرند و یا برای خود اظهاری وضعیتشان به تارنمای salamat.gov.ir مراجعه کنند.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: مراجعین با تماس تلفنی با سامانه 4030،  مورد ویزیت تلفنی و یا با مراجعه به تارنمایی salamat.gov.ir به‌صورت برخط مورد ارزیابی و پایش قرار می‌گیرند.

دکتر حیدر زاده با بیان اینکه  فرد مراجعه‌کننده در تارنمای salamat.gov.ir یا سامانه 4030 در صورت نیاز به درمان، به نزدیک‌ترین مرکز بهداشتی  ودرمانی ارجاع و تست موردنظر از آن‌ها گرفته می‌شود، تصریح کرد: شهروندان  قبل از مراجعه به سامانه های مذکور، برای تست کرونا  از مراجعه حضوری  به مراکز بهداشتی و درمانی خودداری کنند؛ چون این امر موجب اتلاف وقت و تحمیل هزینه‌ بر آن‌ها خواهد شد.

  • گروه خبری : گيلان
  • کد خبر : 212466
کلمات کلیدی