• 98/01/21 - 20:27
  • 4
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

وزیر بهداشت: مرکز خیریه آموزشی، پژوهشی و پیوند اعضای ابوعلی سینا را مرکزی مرجع در منطقه می دانیم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در بازدید از مرکز خیریه آموزشی، پژوهشی و پیوند اعضای ابوعلی سینا، این مرکز را مرجعی در منطقه دانست.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در بازدید از مرکز خیریه آموزشی، پژوهشی و پیوند اعضای ابوعلی سینا، این مرکز را مرجعی در منطقه دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «سعید نمکی» در جمع مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اعضای تیم پیوند اعضا و مسوولان بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی پیوند اعضای ابوعلی سینا با اشاره به علاقه و عشق دکتر «ملک حسینی» در خدمت به مردم، از تمامی دست اندرکاران این مرکز به پاس راه اندازی این مجموع عظیم، تقدیر کرد.

 

او ادامه داد: این بنا جاودانه می شود، چرا که چاشنی آن عشق و ارادات به خدمت به مردم است، کار بزرگ و به یادماندنی در این مرکز انجام شده و من و مجموعه وزارت بهداشت از هیچ کوششی برای توسعه آن دریغ نمی کنیم.

وزیر بهداشت افزود: در صورت تبدیل این مرکز به دانشگاه، عامل دگرگون کننده در روش تدریس، تربیت و مهارت آموزی طبیبان این مملکت خواهد بود.

دکتر نمکی گفت: ابوعلی سینا علاوه بر طبیب، حکیمی فرزانه و دارای دانش در حوزه های مختلف بود که این ویژگی باید در تربیت پزشکان امروزی نیز مورد توجه قرار گیرد.

او ابراز امیدواری کرد که دانشگاه ابوعلی سینا بتواند مرکزی برای بازگشت به تربیت نیروی انسانی بر مبنای فرهنگ و تربیت اسلامی و ایرانی باشد.

وزیر بهداشت ادامه داد: این مرکز را یک مرکز مرجع در منطقه می دانیم که افتخاری برای جمهوری اسلامی و وزارت بهداشت است.

مدیرعامل مرکز خیریه آموزشی، پژوهشی و پیوند اعضای ابوعلی سینا نیز در این بازدید با بیان توانمندی های این مرکز و مشارکت نیکوکاران در احداث و توسعه خدمات آن؛ نیکوکاران را از برگزیدگان خداوند خواند.

 

دکتر «سید علی ملک حسینی» در ادامه با اشاره به موفقیت های این مرکز در جراحی های پیوند اعضا و کسب عنوان بیشترین تعداد پیوند کبد در دنیا، این امر را از دستاوردهای ویژه این مرکز در سطح بین المللی خواند.

او همچنین با بیان توانمندی های این مرکز در تبدیل به دانشگاه ابوعلی سینا، بر اهمیت بهره مندی از توان نیکوکاران در ارتقای سلامت و درمان بیماران تاکید کرد.

این چهره ماندگار ملی همچنین خواستار سطح بندی بیمارستان های کشور بر اساس شاخص هایی نظیر نیروی انسانی، فرآیندهای خدمات رسانی و دیگر زیرساخت ها شد.

وزیر بهداشت در ادامه این بازدید، در مجتمع فرهنگی، آموزشی و ورزشی ولایت حضور می یابد./۱۰۱

پایان خبر

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شيراز
  • کد خبر : 188838
کلمات کلیدی