• 98/06/10 - 00:57
  • 15
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
وبدا-اسدآباد

پیام تسلیت رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم

دکتر بهنام رضا مخصوصی رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اسدآباد، طی پیامی فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و یاران با وفایش را تسلیت گفت.

دکتر بهنام رضا مخصوصی رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اسدآباد، طی پیامی فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و یاران با وفایش را تسلیت گفت.

به گزارش وبدا-اسدآباد، متن این پیام به شرح ذیل است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

"السلام علیک یا اباعبدالله الحسین علیه السلام"

قال رسول الله (ص): ان لقتل الحسين (ع) حرارة فى قلوب المؤمنين لا تبرد ابدا.

پيامبراكرم (ص) فرمود: براى شهادت حسين (ع)، حرارت و گرمايى در دل‌هاى مؤمنان است كه هرگز سرد و خاموش نمی‌‏شود. (جامع احاديث الشيعه، ج ۱۲، ص۵۵۶)

محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است. امام خمینی (ره)

محرم یادآور بزرگترین حماسه ظلم ستیزی و آزادگی در تاریخ بشری است، حماسه انسان‌های پاک‌دل و راست قامتی است که عاشقانه به وصل الهی لبیک گفتند و در راه دین و عقیده از جان، مایه گذاشتند. محرم می‌آید تا آوای فداکاری و مقاومت در برابر بیداد را در جهان هستی طنین افکند، طلسم استبداد و استکبار را در هم شکند و به ناامیدی در برابر مستبدان و زور‌گویان خاتمه دهد.

حقیقت محرم و عاشورا، امر به معروف و نهی از منکر است و پیام عاشورا برای نسل ما زنده نگه‌داشتن این فریضه بزرگ الهی است.

اکنون که جامعه با هجمه عظیم فرهنگی بیگانگان و کانال‌های مختلف ماهواره‌ای و تبلیغات سوء دشمن مواجه است، وظیفه شرعی و همگانی ما فرهنگ‌سازی امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه است تا بتوانیم به عمق تفکر امر به معروف و نهی از منکر که ولایت اهل بیت (علیهم‌السلام) است، دست یابیم.

اینجانب فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و یاران با وفایش را به همه شیفتگان آن حضرت به ‌ویژه همکاران ارجمندم در دانشکده علوم پزشکی اسدآباد تسلیت عرض می‌نمایم.

دکتر بهنام رضا مخصوصی
رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,اخبار دانشگا ه ها,اسدآباد
  • کد خبر : 194632
کلمات کلیدی