• 98/08/28 - 12:25
  • 133
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دانشگاه علوم پزشکی تهران

گرامیداشت روز جهانی نوزاد نارس در بیمارستان جامع بانوان آرش

جشن گرامیداشت روز جهانی نوزاد نارس با حضور جمعی از خانواده ها و کودکانی که در گذشته مهمان NICU بیمارستان آرش بودند برگزار شد.

جشن گرامیداشت روز جهانی نوزاد نارس با حضور جمعی از خانواده ها و کودکانی که در گذشته مهمان NICU بیمارستان آرش بودند برگزار شد.

گالری عکس
جشن روز جهانی نوزاد نارس، دوشنبه 26 آبان 98، با حضور دکتر لادن کاشانی، رئیس بیمارستان و اساتید، مسئولان و پرستاران بخش NICU  درکنار جمعی از خانواده های شکوفه های به ثمر رسیده بخش مراقبت های ویژه نوزادان برگزار شد.
در این جلسه دکتر کاشانی، رئیس بیمارستان از زحمات بی وقفه و دلسوزانه اساتید، پرستاران و کارکنان بخش مراقبت های ویژه نوزادان قدردانی کرد.

وی گفت: بیمارستان آرش یکی از مراکز فعال در زمینه درمان ناباروری و IVF و همچنین طب مادر و جنین است به همین دلیل تولد نوزاد نارس و برخورد با نوزاد نارس در این مرکز افزایش داشته است. در گذشته احتمال حیات در نوزادان نارس بسیار کم بود، اما به برکت تجهیزات کافی در بخش NICU و نیروی انسانی مجرب توانسته ایم میزان عوارض ناشی از تولد زودرس را در این نوزادان کاهش دهیم که این نتیجه با تلاش بی وقفه متخصصان اطفال و کادر پرستاری این بخش حاصل شده است.
دکتر زهره فارسی، متخصص اطفال و مسئول بخش NICU ضمن تشکر از زحمات تک تک پزشکان و کادردرمان بخش مراقبت های ویژه نوزادان،  گزارشی از میزان پیشرفت بخش مراقبت های ویژه نوزادان برای حاضرین ارائه داد.

وی گفت: بیمارستان آرش، بیمارستان پایلوت دانشگاه در تاسیس بخش مراقبت آغوشی است.
فریبا نوری، مدیر پرستاری نیز گفت: تلاش ما در بخش مراقبت های ویژه نوزادان این است که یک نوزاد بتواند مانند یک انسان عادی از زندگی با کیفیت برخودار شود.

وی ادامه داد: بیمارستان آرش مجهز به خدمات گفتار درمانی و کار درمانی است که نقش بسزایی در پیشرفت تکاملی نوزادان در این بخش دارد.
در انتها از کارکنان بخش های مراقبت های ویژه نوزادان یک و دو، نوزادان و همه کسانی که در پیشبرد اهداف بخش مراقبت های ویژه نوزادان سهیم هستند با اهدای لوح تقدیر قدردانی و تشکر شد.
توضیح اینکه این مراسم، سومین جشن نوزدان نارس در روز جهانی با همین نام است که در بیمارستان آرش در مدت 11 سال فعالیت بخش مراقبت های ویژه نوزادان برگزار می شود.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,تهران
  • کد خبر : 197136
کلمات کلیدی