• 98/09/02 - 08:34
  • 23
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
دانشگاه علوم پزشکی گیلان

گیلان/اولین سمینار تخصصی HSE دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد

اولین سمینار تخصصی HSE دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با حضور دبیر برد HSE وزارت بهداشت، مسوولان و اساتید دانشگاهی و استانی در رشت برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)؛  اولین سمینار تخصصی  HSE دانشگاه علوم پزشکی گیلان، صبح امروز(چهارشنبه)، با حضور دکتر خانی جزنی - دبیر برد  تخصصی HSE  وزارت بهداشت، مسوولان و اساتید دانشگاهی و  استانی در سالن اجتماعات دانشکده بهداشت برگزار شد.

دکتر خانی جزنی- دبیر برد  تخصصی HSE  وزارت بهداشت، ضمن تقدیر از تلاش و حمایت های مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای استقرار واحد HSE در دانشگاه و برگزاری سمینار، گفت: در ابتدا برای ایجاد هر تغییری در سازمان، موانعی وجود دارد که می توان با آموزش و آگاهی، نسبت به رفع این موانع اقدام کرد. وی با اشاره به الزام استقرار HSE در دانشگاه  خاطرنشان کرد: توجه به نوع زیرساخت، فرهنگ و منطقه جغرافیایی  می تواند در جهت استقرار HSE اثرگذار باشد.

دبیر برد  تخصصی HSE  وزارت بهداشت،  مدیریت صحیح و استفاده بهینه از منابع انسانی، مالی و تجهیزاتی را برای رسیدن به آسایش و آرامش و ایمینی را اثربخش عنوان کرد و افزود: ایمنی، بهداشت و محیط زیست هم خانواده هستد و اگر به هر یک از این موارد آسیبی وارد شود، دیگر موارد نیز آسیب خواهند دید. بنابراین انجام امور باید منظم و هماهنگ باشد.

وی کاهش هزینه ها و افزایش سودآوری و همچنین افزایش اطمینان پرسنل از کاهش و کنترل خطرات را از مزایای HSE عنوان کرد و اذعان داشت: تعهد و رهبری، اهداف و خط مشی ها، سازماندهی، تامین منابع، مستند سازی، مدیریت و ارزشیابی ریسک، طرح ریزی، استقرار، ثبت و پایش ، ممیزی و بازنگری، از عناصر اساسی سیستم مدیریت سلامت، ایمنی و محیط زیست هستند.

دکتر خانی جزنی اظهار امیدواری کرد با ایجاد رشته های تخصصی HSE در دانشگاهها در جهت سلامت، ایمنی و حفظ محیط زیست گام های موثری برداشته شود.

دکتر وطنی- دبیر کارگروه تخصصی HSE دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز با اشاره به ابلاغ وزارت بهداشت برای راه اندازی اداره سلامت، ایمنی و محیط زیست  در دانشگاه گفت: با راه اندازی این اداره در دانشکده بهداشت، طبق برنامه عملیاتی و آیین نامه های طراحی شده، برنامه هایی شامل سلامت شغلی پرسنل، برگزاری سمینارهای علمی و پیگیری اخذ رشته کارشناسی ارشد HSE  دردستور کار قرار گرفت.

در ادامه رییس اداره بازرسی کار، رییس اداره محیط زیست استان و رییس اداره آتش نشانی گیلان در خصوص  ایمنی و حوادث، مخاطرات محیط زیست و ایمنی حریق در دانشگاه علوم پزشکی مصالبی ارایه کردند.

در حاشیه این سمینار، اداره بهداشت، ایمنی و محیط زیست(HSE) دانشگاه علوم پزشکی گیلان  در دانشکده بهداشت افتتاح شد.

گفتنی است: در این سمینار، رییس دانشکده بهداشت و جمعی از کارشناسان بهداشتی و دانشجویان رشته های بهداشت حرفه ای و بهداشت محیط  نیز  حضور داشتند./ن

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,گيلان
  • کد خبر : 197187
کلمات کلیدی