• 99/02/24 - 22:10
  • 496
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرپرست معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی شوشتر خبرداد:

ابتلای ۶ نفر از مدافعان سلامت شوشتر به کووید-19 از ابتدا تا کنون

سرپرست معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی شوشتر در نشست دانشگاهی قرارگاه بسیج ملی مبارزه با کرونا گفت: به همت کادر بهداشتی، درمانی و پشتیبانی دانشکده علوم پزشکی شوشتر تاکنون 87 درصد از بیماران مبتلا به کرونا در شهرستان بهبود یافته اند.

به گزارش وبدا شوشتر، معاون درمان دانشکده علوم پزشکی شوشتر در نشست دانشگاهی قرارگاه بسیج ملی مبارزه با کرونا گفت: به همت کادر بهداشتی، درمانی و پشتیبانی دانشکده علوم پزشکی شوشتر تاکنون 87 درصد از بیماران مبتلا به کرونا در شهرستان  بهبود یافته اند.

دکتر نوذر کلانتر گفت: از ابتدای بحران اخیر ۶ نفر از همکاران ما در خط مقدم مبارزه با کرونا ، به بیماری کووید19 مبتلا شدند که خوشبختانه همگی پس از بستری در بیمارستان و یا درمان در منزل، بهبود یافتند و هم اکنون دوران نقاهت را می گذرانند.

 وی افزود: در میان مبتلایان یکی از پزشکان متخصص بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) حضور داشت که پس از بهبودی کامل، هم اکنون مشغول ادامه خدمت رسانی می باشد که به سهم خود از روحیه خدمتگزاری این پزشک سختکوش تجلیل و تقدیر می کنم.

۴ نفر دیگر از همکاران ما در دانشکده علوم پزشکی شوشتر نیز، مشکوک به کووید_۱۹ بودند که خوشبختانه نتیجه آزمایش آنها  منفی اعلام شد.

دکتر نوذر کلانترفرد همچنین گفت: شاهد ابتلای ۶ کودک (۸ ماهه تا ۱۲ ساله) به کووید_۱۹ در شهرستان بودیم که همگی درمان شدند و وضعیت آنان مطلوب گزارش شده است . لذا رعایت  نکات بهداشتی همچون استفاده از ماسک ، دستکش، مواد ضدعفونی کننده و ... برای همه سنین لازم است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد : گروه های پر خطر شامل مادران باردار، بیماران دیابتی، بیماران مزمن ریوی، جانبازان بزرگوار شیمیایی، افرادی که دارای چاقی شدید و یا بیماری های قلبی عروقی هستند، همچنین بیماران خاص شامل بیماران دیالیزی و مبتلا به تالاسمی و ام اس و افرادی که مصرف کورتون( سرکوب کننده سیستم ایمنی) دارند بیشتر از دیگران در معرض آسیب هستند و می بایست به طور دقیق به نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توجه نمایند.

سرپرست معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی شوشتر اظهار داشت: گرچه در روزهای ابتدایی همچون دیگر نقاط کشور کمبودهایی از نظر تجهیزات حفاظتی کارکنان داشتیم اما خوشبختانه هم اکنون کمبودی نداریم . از نظر تخت درمانی ، دارو و ملزومات پزشکی نیز کمبودی وجود ندارد اما با توجه به وضعیت قرمز و سیر صعودی بیماری در خوزستان انتظار داریم که همشهریان به ویژه در منطقه شعیبیه  بیش از پیش نکات بهداشتی را رعایت کنند و از شرکت در مراسمات و خصوصا دید و بازدید عید سعید فطر خودداری کنند تا کماکان از بابت کافی بودن تخت های بستری در وضعیت مناسب قرار داشته باشیم.‌

 وی در پایان عنوان کرد: از همه عزیزانی که با دانشکده علوم پزشکی همکاری داشتند و مراسمات خود را  لغو کرده و یا به تعویق انداختند تشکر می کنیم . ان شاالله بعد از بحران بتوانیم از این عزیزان به نحوی شایسته تقدیر نماییم.

  • گروه خبری : شوشتر
  • کد خبر : 208131