• 99/04/08 - 09:21
  • 96
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تشکیل شورای هماهنگی معاونت‌های بهداشت سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران در خصوص کووید 19 در معاونت بهداشت

جلسه اضطراری به‌منظور بررسی افزایش محسوس ابتلا به کرونا درهفته‌های اخیر و هماهنگی سه معاونت دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران برگزار شد.

 

 جلسه اضطراری روز جمعه 6 تیر 99 به میزبانی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران به دلیل افزایش محسوس تعداد موارد جدید و فوت ناشی به ابتلا کرونا در هفته‌های اخیر و به‌منظور هماهنگ سه معاونت بهداشت استان تهران برگزار شد.
 این جلسه که با حضور معاونان بهداشتی و مدیران ستادی هر سه دانشگاه؛ در خصوص مقابله با بیماری کووید 19 برگزار و موضوعات مهمی طرح و مصوب شد که مهم‌ترین مصوبات مطرح‌شده در این جلسه به شرح ذیل است:
مروری به وضیعت موجود به روند تغییرات آماری مربوط به اپیدمی کرونا خصوصا در استان تهران طی چند هفته گذشته و برسی راهکارهای مداخله‌ای مربوط.
تاکید به تشدید نظارت‌های بهداشت محیط بر اماکن عمومی اصناف، مجتمع‌های تجاری وسایل حمل‌ونقل عمومی و تاکید لازم بر لزوم هماهنگی و همکاری نزدیک با سایر ارگان‌های مرتبط با نیروهای بهداشت محیط ازجمله نیروهای انتظامی و دادگستری و...
تاکید بر لزوم تشدید فاصله‌گذاری اجتماعی ارائه تمهیدات لازم و مرتبط به‌منظور رعایت هر چه بیشتر و صحیح‌تر این موضوع مهم.
تصمیم‌گیری در خصوص برنامه‌نویسی و هماهنگی به‌منظور تبادل آماری و یکی کردن آمار استان تهران برای انجام مطالعات اپیدمیولوژیک مربوطه بین هر سه دانشگاه در تهران.
بررسی روند مراجعات به مراکز منتخب 16 ساعته و تصمیم‌گیری ابلاغیه مصوبات به تمام شبکه‌ها و مراکز تحت پوشش هر سه دانشگاه به‌منظور پذیرش و ویزیت تمامی افراد مشکوک به سندرم حاد تنفسی در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت تابعه و ارجاع موارد مشمول تعاریف پروتکل به مراکز منتخب برای انجام نمونه‌گیری و سایر امور و پیگیری‌های موردنیاز.
توصیه‌های مراقبت‌های ویژه موردنیاز در خصوص معتادان و زندانیان متجاهر در ندامتگاه‌ها و انجام هماهنگی‌های موردنیاز و مربوطه.
در پایان جلسه تصمیم‌گیری شد تا صورت‌جلسه مربوطه با تمامی مصوبات مطرح‌شده در مکاتبه‌ای با دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با ویروس کرونا در کلان‌شهر تهران منعکس و مورد پیگیری قرار گیرد.

  • گروه خبری : تهران
  • کد خبر : 209953
کلمات کلیدی