• 98/07/16 - 12:18
  • 17
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی

15 درصد از افرادی که دچار سکته قلبی می شوند، از قبل علائمی ندارند

کارشناس بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت شیروان گفت: بر اساس آمار ثبت شده، 15 درصد از افرادی که دچار سکته قلبی می شوند، از قبل علائمی ندارند.

کارشناس بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت شیروان گفت: بر اساس آمار ثبت شده، 15 درصد از افرادی که دچار سکته قلبی می شوند، از قبل علائمی ندارند.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا، اعظم دالمن به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قلب، اظهار کرد: مصرف کنندگان دخانیات، مبتلایان به اضافه وزن و چاقی و افرادی که بدون سابقه بیماری در اعضای درجه یک خانواده مبتلا به فشارخون بالا دارند، مستعد سکته محسوب می شوند.

وی ضمن اشاره به عوامل خطر در سکته قلبی ادامه داد: افراد دارای فشارخون بالا، دیابت نوع دو، اختلالات چربی، سالمندان 60 سال و بالاتر و زنان بعد از سن یائسگیدر معرض عوامل خطر غیر قابل اصلاح قرار دارند.

دالمن خاطرنشان کرد: سالانه 17.9 میلیون نفر در دنیا به علت بیماری قلبی و عروقی فوت می‌کنند که 46 درصد مرگ و میرها در کشور ما نیز به دلیل بیماری قلبی و عروقی است.

وی فعالیت بدنی منظم، پیروی از یک رژیم غذایی سالم، ترک مصرف دخانیات و الکل، رعایت دستورات پزشکی و پیگیری منظم درمان را از راه های پیشگیری از سکته های قلبی- عروقی عنوان کرد.

دالمن افزود: نخستین علت مرگ و میر در ایران در اثر انسداد رگ های خون رسان به قلب، کلسترول و سایر چربی ها در دیواره داخلی و سرخرگ های بدن است.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,خراسان شمالي
  • کد خبر : 195788
کلمات کلیدی